3.ÇEYREKTE BTC VE ETH BU FİYATLARA GELEBİLİR!

BTC-ETH-Fiyat-3Çeyrek

Bitcoin (BTC)’nin riskten korunma amaçlı bir varlık olarak statüsü, küresel finansal piyasalarla birlikte dik bir düşüş yaşadı. Daha sonra 2022’nin ikinci çeyreğinde sorgulandı. Ayrıca Ethereum, tüm büyük kripto para borsalarında likiditenin azalmasıyla Bitcoin’den daha düşük performans gösterdi.

2022 3.çeyreğe girerken düşük likidite

Bitcoin ve Ethereum’un, yılın önümüzdeki çeyreğinde daha fazla zarara hazır olması mümkün. İlk iki kripto varlığı, piyasaya olan ilginin azalması ve kötüleşen makroekonomik ortamın ortasında 2022’nin ikinci çeyreğini olumsuz bir duruşla kapattı. Bitcoin, çeyrekten çeyreğe %56’nın üzerinde bir düşüş. Ethereum ise %67’den fazla düştü.

Federal Rezerv, bu yıl enflasyonu frenlemek için faiz oranlarını yükseltti.

Sıkılaştırıcı önlemler almayı taahhüt etti. Bu da kripto gibi riskli varlıklara sorun yarattı. Ayrıca ekonomistler, ufukta küresel bir durgunluğun olabileceği konusunda uyardı ve yatırımcılar arasında korku oluşturdu.
Bitcoin ve Ethereum için düşüş eğilimi ikinci çeyrekte dik oldu. Buna rağmen, trade geçmişi, her iki varlığın da önümüzdeki üç ay içinde kayıplarını hızlandırabileceğini gösteriyor. 2011, 2014 ve 2018 kripto ayı piyasalarında, Bitcoin yılın üçüncü çeyreğinde sırasıyla %68, %40 ve %2,8 düştü.

BTC AYLIK GRAFİK

Kripto türev borsalarında işlem hacimlerinde ve açık faizde son zamanlarda düşüş yaşandı. Bu da, piyasanın ileride daha fazla acıyla karşı karşıya kalabileceğini ima ediyor. En iyi kripto borsalarındaki vadeli işlem hacimleri, Mayıs 2021’de 481,7 milyar dolarla zirveye ulaştı. O zamandan beri, hacim bir dizi daha düşük zirveler kaydetti. En son artış, 14 Haziran’da, bir günde kabaca 270,7 milyar dolar değerinde türev işlem yapıldığında meydana geldi. Bugün, işlem hacimleri 57,2 milyar dolarda seyrediyor. Bu da Bitcoin ve daha geniş kripto para piyasası için düşük likidite ve faize işaret ediyor.

BTC, dört saatlik grafiğinde gelişen simetrik bir üçgen içinde konsolide oluyor gibi. Modelin zirvesine yaklaştıkça, önemli bir fiyat hareketi olasılığı artar. Üçgenin Y ekseninin yüksekliği, en iyi kripto para biriminin 20.900 dolarlık direncin veya 18.660 dolarlık destek seviyesinin kırılması üzerine %24,6’lık bir harekete bağlı olduğunu gösteriyor.

BTC ANALİZ GRAFİK

ETH ayrıca dört saatlik grafiğinde gelişmeye başlayan yükselen bir üçgen içinde konsolide oluyor gibi görünüyor. Teknik formasyon, 1.020 doların altında sürekli bir kapanışın 750 dolara doğru düşüşle sonuçlanabileceğini gösteriyor. Bununla birlikte, grafik modeline göre, ETH’nin 1.290 dolarlık direnç seviyesinin üstesinden gelebilirse 1.700 dolara yükselebilir.

ETH ANALİZ GRAFİK
Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir