ABD ENFLASYONUNDAN BITCOIN’E TEHDİT!

ABD-Enflasyon-Bitcoin-BTC

Haziran ayı ABD enflasyon raporunun faiz artırımına rağmen tüketici fiyatlarının daha hızlı bir şekilde arttığını göstermesi beklenirken salı günü kripto piyasasında düşüş gerçekleşti. Bu arada on-chain sinyalleri bitcoin için bir dibin oluşmak üzere olabileceğini gösteriyor.

ABD Enflasyonu Öncesi BITCOIN Düşüyor!

Salı günü saatler 21:44’ü gösterirken Bitcoin 19.817 dolardan işlem görüyor ve bir günde %4.2, bir haftada %2.2 düştü. Aynı zamanda ethereum (ETH) 1.069 dolardan işlem görüyor bir günde %7.5, bir haftada %7.3 düştü.

Bu fiyat hareketleri, ABD’de çarşamba günü Haziran ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasından önce gerçekleşirken, beklentiler enflasyonun Mayıs ayındaki yıllık %8.6’nın da üzerine çıkacağı yönünde.

Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre’nin enflasyonun “çok yüksek” olmasını beklediğini söylediği pazartesi günü enflasyonun daha da artacağına dair korkular arttı. Bloomberg’in tahminine göre Haziran ayı için enflasyon rakamının yıllık bazda %8.8 olarak gerçekleşmesi bekleniyor.

Heale, çarşamba günü enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla bu haftanın tüm finansal piyasalar için “kritik” olacağını söyledi. Heale, “Emtia fiyatlarının nihayetinde düşeceğine dair kanıtlar nedeniyle boğalar önlemlerde biraz rahatlama bekleyecekler” dedi, fakat “bunun gerçekleşmesinin biraz zaman alabileceği konusunda uyardı.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir