ABD’nin kripto adımı, Bitcoin sonlanacak mı?

abd_kripto

ABD Başkanı Biden'ın imzaladığı kripto varlık kararnamesi kripto para piyasasında ilk etapta yüzde 10 üzerinde bir yükselişe neden oldu. Bazı uzmanlar bu kararın dijital dolar çıkarma hazırlığında olan ABD’nin Bitcoin'i devre dışı bırakmak için zemin hazırlama hamlesi olduğunu düşünüyor.

ABD Başkanı Joe Biden, geçtiğimiz hafta devlet kurumlarına kripto paralara daha fazla odaklanmaları için talimat vermişti. Bu talimat ilk başta kripto paralar için iyi bir işaret olarak algılanırken bu durumun Bitcoin için aşağı yönde bir gidişat olacağını düşünen stratejistler de bulunuyor.

Bitcoin, 9 Mart’ta Biden’ın bu emri ile yüzde 11’e yaklaşan bir artış göstermişti.

Stratejist David Woo bu reaksiyonun yanlış değerlendirme sonucu olduğunu savunurken ABD Hazine Bakanı Bitcoin’i dışlamaya meyilli olduklarını söyledi. Ardından Woo, yönetimin ABD dijital parası için zemin hazırladığını söylerken böyle bir hamlenin Bitcoin’i oldukça negatif etkileceğine vurgu yaptı.

“Her merkez bankası kendi dijital parasını çıkardıktan sonra ‘Bitcoin’e neden ihtiyacımız var, bir rakibi neden kendimize rakip olarak tutalım’ sorularını kendilerine sormaya başlayacaklar” diyen eski Bank of America Araştırma Direktörü,”Bitcoin için şu anda pozitif olan her detay yakında yok olacak” ifadelerinde bulundu.

Ekonomi ve Bitcoin haberleri için takipte kalın

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir