Atatürk’ün eşyaları NFT oldu

Atatürk-NFT-Mustafa-Kemal

Değiştirilemez varlık olarak son dönemde kullanılmaya başlanan NFT kavramı, doğru yerlerde kullanıldığında önemli olabiliyor. Yapıcredi Bankası, Atatürk’ün kişisel eşyalarını NFT olarak tasarladı ve sergiledi.

NFT dünyasına Atatürk damgası

Yapı Kredi Bankası, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Spor Bayramı kapsamında Atatürk’ün kişisel eşyalarını NFT formatında sergileyeceğini duyurdu. Metaverse World of Decantraland’da (MANA) bulunan üç katlı bir binanın birinci katı sergilenmek üzere müzeye dönüştürülmüştür.

Atatürk’ün kişisel eşyalarından bazıları, madalyalar, kehribar tespihler, tahta bastonlar, gramofonlar ve Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ın gözlük çerçevesi gibi çok nadir bulunan eşyalardır. Yapıcredi binası 112, 43 koordinatlarında.

 Bu özel koleksiyonu görmek isteyenler “https://play.decentraland.org” adresinden cüzdan oluşturmadan “Misafir Olarak Devam Et” seçeneğine tıklayarak sergiye misafir olarak ulaşabilirler.

Metaverse ve Nft hakkındaki en güncel gelişmelerden haberdar olmak için Metaversenft Haber sayfamızı takipte kalın.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir