Balinalar dipten bu altcoinleri aldı

Kripto-Balina-Dip

Kripto paralar, 2022 yılının en düşük seviyelerini yaşarken büyük yatırımcı olarak tabir edilen balinalar, birkaç altcoin için büyük hacimli alımlar yaptılar.

Kripto para piyasalarında satışlar hızla artarken balinalar bazı altcoinleri düşük fiyattan almaya devam ediyor. Bu durum Bitcoin toparlanma sürecine girdiğinde hangi altcoinlerin daha hızlı toparlanacağına dair bir fikir oluşturabilir.

Büyük yatırımcılar Dip Seviyeden Ethereum Aldı

Whalestats verilerini göre balinalar, piyasanın düşüşü esnasında en çok Ethereum, USDC ve USDT alımı yaptılar. Bu alımlar, kripto sektöründeki belirsizliklerden dolayı oluşan kaostan korunmak için Bitcoin’den etkilenmeyen sabit kripto varlıklara yönelimin göstergesi oldu. En büyük iki sabit olarak seyreden altcoin de bu sert düşüşte seviyesini korumayı başardı.

Balinaların işlem başına ortalama 2 milyon dolar ETH alması, geçen bu hafta %16 değer kaybeden altcoin için dip seviyelerin görüldüğü, bundan sonra artacağı beklentisi oluşuyor.

Son 24 saatte SHIB, LINK ve MANA alımları artış gösterdi

Geçtiğimiz 24 saatte balinalar tarafından en çok alınan diğer altcoinler, Shiba(SHIB), Chainlink(LINK), ve Decentraland(MANA) olduğu görüldü. SHIB tokeni, dün %24 değer kaybetmişken, bu gün ise alt seviyeden %16 değer kazandı. Chainlink(LINK), 8 dolara kadar gerilemişken bugün %10 değer kazandı ve 9 dolar civarında seyrini sürdürüyor. MANA ise 1 dolara kadar düşmüşken bugün 1,2 dolar civarında işlem görüyor.

Toplam piyasa değeri, sabahın erken saatlerinde 1,35 trilyon dolar civarlarındayken şuan biraz da olsa toparlanarak 1,45 trilyon dolar civarında seyrediyor

Özetle şunu diyebiliriz ki satış hacimlerinin oldukça fazla olduğu kripto piyasalarında balinaların büyük çaplı alımlarının dahi yetersiz kaldığını görüyoruz. Bu gün az da olsa toparlanma görünse de Bitcoin ve kripto piyasalarındaki belirsizlik devam ediyor.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir