Bill Gates Artık Bitcoin Karşıtı

Bill-Gates-Bitcoin-Karşıt

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin dördüncü adamı Bill Gates geçtiğimiz günlerde Reddit’in “Bana Her Şeyi Sor” konferansında Bitcoin dahil  kripto varlıklarına yatırım yapmadığını söyledi.

Yalnızca değerli işlevleri yerine getiren varlıklara yatırım yapacağını söyledi. Bu nedenle, bir şirketin değeri iyi ürünlerin üretimine dayalıyken, onun görüşüne göre kripto para birimlerinin değeri yalnızca gelecekte bir başkasının onlara ödeme yapacağı yönündeki spekülasyonlara dayanmaktadır.

 Gates,  kripto para birimleri konusunda uzun süredir şüpheci davranıyor. Şubat ayında Bloomberg ile yaptığı röportajda milyonerler, giderek daha fazla insanın hiper kripto dünyasına girdiğine dair endişelerini dile getirdi.

Milyarderler ikiye ayrılıyor

Milyarderlerin kripto para birimleri konusunda çok farklı görüşleri var. Hatta bir tarafta destekçileri ve diğer tarafta yeni tamamen kötümser bakan ve desteklemeyenler olarak ikiye ayrılabilirler.

Uzun süredir destekçileri arasında eski Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi ünlüler var. Jack Dorsey, kripto odaklı şirket bloğuna (eski adıyla Square) odaklanmak için istifa etti. Aynı grupta  dünyanın en zengin adamı Elon Musk da var. Düzenli olarak kripto meraklılarıyla flört ediyor ve tek tweetiyle tüm piyasaya ilham veriyor. Emin değilim, ancak kripto varlıklarına milyonlarca dolar yatırım yapan ve son birkaç gündür Dogecoin’in kurucularıyla aktif olarak iletişim kurduğu söylenen Jeff Bezos olabilir.

Bu arada Bill Gates, Wall Street efsanesi Warren Buffett dahil olmak üzere üyeleri düzenli olarak kriptografinin bir balon, sadece vasat bir  Ponzi şeması olduğuna dikkat çeken bir kripto karşıtı koalisyona katılıyor.

Hangi tarafın doğru çıktığını ancak zaman gösterecek. Biz de sizlere Ekonomi Haberleri sayfamızdan ulaştıracağız.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir