Binance, Fransa’dan sonra Almanya’da

Binance-Fransa-Almanya

Binance, Fransa’da faaliyet göstermek için bir lisans aldıktan sonra, artık operasyonları Almanya sınırlarına genişletmek için bir lisans başvurusunda bulunacağını duyurdu.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, bugün Hamburg’daki Finance Forward konferansında lisans kaydının gündemde olduğunu doğruladı. Bu gelişmeye ek olarak Binance CEO’su da Şubat ayında Alman mali denetçileriyle bir toplantı yaptıklarını doğruladı. Binance, Almanya’da iş yapmak için bir lisans başvurusunda bulunmaya hazırlanırken Binance, ülkedeki uyumluluk ve finansal ürün politikaları konusunda deneyimli isimlerin de dahil olduğu girişimler başlattı.

Binance, 2022’de Orta Doğu ile birlikte Avrupa’da da lider olmak istiyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası, 2021’de birçok ülkede düzenleyici baskıyla karşı karşıya kaldı ve birçok ülke bu konuda faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Baskı altında, borsa yetkilileri politika değişikliğine gittiler ve halka düzenleyicilerle uyum içinde çalışmaya dair söz verdi.

Bu kapsamda daha önce merkezi bir platforma sahip olmamakla övünen kripto para platformu, farklı yargı alanlarında bir hub kurma sözü verdi. Ayrıca finansal uyum sürecinde ülkelerle diyaloğu güçlendirmek için deneyimli isimleri bünyesine katmıştır.

Düzenleyicilerle sıkı bir şekilde çalıştıktan sonra Binance, bu yıl ilk kez Birleşik Arap Emirlikleri‘nde Abu Dabi, Bahreyn ve Dubaide lisanslı bir tüzel platform haline geldi. Bu ayın başlarında, Fransa’da işletme lisansı alan ilk büyük kripto borsası haline geldi.

Almanya son zamanlarda kripto piyasasına yönelik bazı olumlu adımlar attı

Binance’in Almanya’da lisanslı bir kuruluş olarak faaliyet gösterme niyeti, ülkenin yakın zamanda kripto dostu hamleler yapmasının ardından geldi. Almanya sonunda kripto yatırımcıları için vergiden muaf bir politika başlattı.

Daha önce, ülkenin en büyük bankası olan Commerzbank, kripto saklama hizmetleri sağlamak için başvuruda bulundu.

Gündemden haberdar olmak için ekonomi haberleri sayfamızı takipte kalın.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir