Binance, LUNA İşlemlerini Kapattı

Binance-LUNA-Kapattı

Binance, Terra (LUNA) işlemlerinin kapatıldığını duyurdu

Terra (LUNA) ekonomistleri yerel tokeni LUNA’da düşüş devam ederken kripto para borsası Binance, bugün LUNA vadeli işlemlerin kaldırıldığı haberini verdi.

Değeri %99 oranında düşen ve şuan 0,02 dolar civarında olan altcoin LUNA için işlem pazarında kalıcı sözleşmelerinin bugünden itibaren listeden kaldırılacağı söylendi. Bunun yanında Binance, USDT marjlı LUNA kalıcı sözleşmeleri için kaldıraç ve marj katmanlarını da güncelleyeceklerini duyurdu. Binance’nin aldığı karara göre LUNA kalıcı sözleşmeleri için azami kaldıraç oranı 8x’e düşürüldü.

Dünyanın en büyük kripto para işlem hacmine sahip platform olan Binance, LUNA ve UST kripto paralarında büyük düşüşlerin meydana geldiği hafta aldığı bir diğer karar ise LUNA ve UST çekimlerini askıya alması oldu. Bu aldığı kararın gerekçesi olarak aşırı talep ve ağdaki yavaşlama olduğunu gösterdi.

Binance, LUNA çekim işlemlerini askıya almaya devam ediyor

Kriptto paratarafından yapılan en son duyuruda ise Terra (LUNA) ağ tıkanıklığıyla ilgili bir güncelleme yayımladı.

Yayımladığı bu duyuruya bakarak Terra ağının Binance’de yüksek hacimli bekleyen fon çekme işlemlerinden dolayı yavaşlık ve tıkanıklık olduğunu belirtti. Kripto borsası Binance, buna bağlı olarak yüksek miktarda bekleyen çekim işlemlerinden dolayı işlemlerin geçici olarak askıya alındığını ve bir süre askıda kalacağını duyurdu.

Geçen ay 40 milyar dolardan fazla hacme sahip olan LUNA, son düşüşlerden sonra yaklaşık 39,5 milyar dolarlık hacmini kaybetti. Veriler şuan LUNA’nın 300 milyon dolarlık küçük bir hacme sahip olduğunu ve 113. Sıraya kadar gerilediğini gösteriyor. Geçen hafta en büyük hacimli ilk 10 kripto paralar arasında yer alan LUNA, bugün içinde 0,09 dolar civarında seyrediyor.

Luna ve diğer altcinlerdeki gelişmeler içi Kripto Haber sayfmızı takipte kalın.

 

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir