Joe Biden Konuştu Bitcoin Düşüşte!

Joe-Biden-Kripto

ABD Başkanı Joe Biden Konuştu

Bitcoin düşmeye devam ediyor. Yapılan konuşmalar ve açıklanan verilerden yüksek oranda etkilenen kripto para piyasası, nisan ayı boyunca kaybettiği değer gözler önünde.

Birçok yatırımcı ise yarın açıklanacak olan FED enflasyon verilerini bekliyor. Enflasyonu düşürmek için faiz artışı yapan FED, bu konuda başarılı olmanı bekleyen çok fazla kişi yok.

Dün yapacağı konuşmayı ABD borsalarının kapanışından sonraya erteleyen Başkan Joe Biden, kritik bir konuşma yaptı.

Enflasyon verileri ve FED’in hamleleri hakkında konuşan Biden, şu sözleri aktardı:

“İÇ POLİTİKADA ÖNCELİĞİM OLAN ENFLASYONU ÇOK CİDDİYE ALIYORUM.”

“ABD MERKEZ BANKASI (FED), ENFLASYONU KONTROL ETMEK İÇİN GEREKENİ YAPACAKTIR.”

Enflasyonun iç politikadaki önceliği olduğunu söyleyen Biden, bu konuyu çözmek için her türlü hamleyi yapacağını söyledi.

ABD Merkez Bankası olan FED’in enflasyonu kontrol etmek için gereken her şeyi yapacağına inandığını söyleyen Biden, olası bir yüksek faiz artışının ön bilgilendirmesini vermiş olabilir.

ABD Başkanı Konuştu, Bitcoin Yine Düşüşe Geçti!

ABD Başkanı Joe Biden’ın konuşmayı seçtiği saatin borsaların kapanış saatinden sonra olması piyasalar üzerinde korkuya sebep oldu.

Bu hamlenin hemen ardından düşüşe başlayan BTC gecenin ilerleyen saatlerine kadar düşüşüne devam etti. BTC dün geceden bu sabaha kadar %5 oranında değer kaybına uğradı.

İlerleyen saatlerde 28.000 – 30.000 dolar aralığından sıyrılıp yukarı yönlü bir hamle yapabilecek olan BTC, bu seviyeyi de kaybetmesi durumunda çok daha sert düşüşler yaşayabilir.

Bitcoin (BTC) haberleri için Metaversenft Haber sayfamızı takip edin.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir