BITCOIN İÇİN BU HAFTA ÇOK KRİTİK!

Bitcoin-Kritik-BTC

Öncü kripto para birimi Bitcoin bu hafta itibariyle güzel bir yükseliş gösterdi. Yüzde 17’ye yakın değer kazanan Bitcoin, son günlerde yaşadığı düşüşlerin ardından tekrardan 200 haftalık hareketli ortalamanın altına sarktı. Bitcoin‘de bu hafta sonu çok hareketli geçecek gibi gözüküyor.

BITCOIN İÇİN GÜNCEL DURUM

Bu zamana kadarki bütün ayı sezonları ve düşüş trendlerinde 200 haftalık hareketli ortalamada dip yapan Bitcoin, son haftalarda ise bu seviyenin altına akümüle oluyor.Bu hafta itibariyle Bitcoin her ne kadar bu hareketli ortalamanın üzerine çıkmış olsa da, halen 22.750 doların üzerinde bir haftalık kapanış gerçekleştiremedi.

BITCOIN-4H-GUNCEL-ANALIZ

FED KARARINA GÜNLER KALDI : BITCOIN DÜŞÜŞ YAŞAYABİLİR!

Bitcoin‘de pazar günü haftalık kapanış öncesinde yaşanması beklenen boğa – ayı karşılaşmasında boğaların kazanacağı durumunda, öncü kripto para birimi 22750$’ın  üzerinde bir haftalık kapanış yapacaktır.200 haftalık hareketli ortalamanın üzerinde bir kapanışın gerçekleşmesi durumunda ise Bitcoin‘in kısa bir süre içerisinde 30 bin dolar seviyelerine yükselmesi bekleniyor.

Boğa – ayı karşılaşmasında ayıların ağır gelme ihtimali çok daha yüksek gibi gözükmekte. 27 Temmuz tarihinde Amerikan Merkez Bankasının (FEDfaiz artıracak olması, ayıların gücünü arttırmakta.

Ayıların bu savaşın galibi gelmesinin ardından 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kalacak olan Bitcoin, kısa bir süre içerisinde 19 bin dolara kadar düşüş yaşayabilir.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir