Bitcoin İçin Risk Devam ediyor!

BTC-Risk-Bitcoin-Piyasa

Bitcoin bu sefer de altcoin sebebiyle sert düşüş yaşadı. LUNA ve UST ikilisinin başına gelenler kripto para yatırımcılarını korkuttu. Bunun sonucu olarak kripto para sekterü alt üst oldu ve BTC’de yeniden bir düşüş görüldü.

BTC, Geri Toparlanamadı

Bununla birlikte, LUNA ve UST krizinde sonuçlar az çok belirgin olduğu için yükselen BTC, riski aşamadı. Son zamanlarda 30.000 dolarlık desteğe ulaşan BTC, onu tutamadı ve göstergelerin gösterdiği durum yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı.

BTC, ABD doları karşısında 30.000 dolar seviyesini kaybetti. Şu anda 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına sürüklenen BTC, 30.000 dolarda oluşan trend oluşumunun da altına düştü.

Muhtemelen, BTC’nin mevcut kanalda 30.000 doların altında tutabileceği en güçlü nokta 25.000 dolardır. 28.000 dolar da önemli bir destek olsa da, yakın zamanda kırılmış olduğundan gücünü zayıflatacaktır.

BTC için MACD ve RSI gibi öncü göstergeler düşüş sinyalleri veriyor. MACD düşüş bölgesine girerken RSI 50, seviyesinin altına düştü.

BTC için bir sonraki destek noktaları 28.000 dolar, 25.000 dolar ve 22.000 dolar olacak. Olası bir trend tersine dönüşünde, BTC’nin 30.00 doları, ardından 31.000 doları ve 32.500 doları kırmasını bekleyebiliriz.

Bitcoin hakkındaki gelişmeler için Kripto Haber sayfamızı takipte kalın.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir