Bitcoin ve Altcoinler Neden Düşüyor?

Bitcoin-Fed-Faiz-Düşüş

Bitcoin para birimi 5 Mayıs akşamı itibariyle sert bir düşüş yaşadı. Dün Fed açıklamasıyla 40 bin doların üzerine çıkan BTC bu seviyesini koruyamadı. SEC tarafından onaylanan vadeli Bitcoin ETF de fiyatın düşüsünü engelleyemedi. Bitcoin 36 bin 500 dolara kadar indi.

Nasdaq, S&P 500, Amazon ve diğer önemli hisseler de düştü

Bitcoin’in son zamanlarda yüksek hacimlerde bütçeye sahip teknoloji hisseleri borsası Nasdaq da %4.5 düştü. S&P 500’de düşüş %3,3 oldu. Diğer önemli hisselerden olan Amazon %7.75, Tesla %7.2, Apple ise %4.2 değer kaybetti.

Kripto Paralar Düşüyor

FED henüz 75 baz puan faiz artışı için erken olduğunu söylüyor. Ancak her seçeneği değerlendirdiklerini de söylüyor. Pandemi sürecinde piyasaya sürülen dolarların artık toplanma zamanı geldi ve bu durum en fazla risk piyasalarını etkiliyor. Hisse senetleriyle uzun süredir uyumlu hareket eden Bitcoin, son düşüşten fazlasıyla etkilendi. Uzun süredir bir düşüş bekleniyordu ve beklenen bu gün oldu.

Çok sayıda uzman Haziran ayı bitmeden piyasalarda daha büyük bir çöküşün yaşanacağını tahmin ediyor. BitMEX eski CEO’su başta olmak üzere birkaç isim yüksek sesle 30.000 dolar hedeflerini yakın zamanda yineledi. Bitcoin’den daha fazla düşüş yaşayan altcoinler önemli destek seviyelerini yeniden kaybetti. Bu tarz haberlerin devamı için Kripto haber sayfamızı takipte kalın.

Madencilik cihazı üreticisi Canaan, SEC incelemesine girdi

Bitcoin’deki düşüşün kesin bir sebebi olmasa da, hem teknoloji hisselerindeki düşüş hem de SEC’in, madencilik cihazı üreticisi Caanaan’ı incelemeye alınanlar listesine dahil edilmesi bu hareketliliğe sebep olmuş olabilir. Gelişme Canaan tarafından duyuruldu.

Çin merkezli şirket “Yabancı şirketleri Sorumlu Tutma Yasası” kapsamında yapılan soruşturmaya dahil oldu ve 25 Mayıs’a kadar itiraz etme hakkına sahip bulunuldu. ABD’de yürürlüğe giren bu yasa şirketlerin yabancı bir hükumet tarafından sahip olunmadığı ya da kontrol edilmediğini garanti alma amacıyla çıkarılmış bir yasaydı.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir