Brezilya Bitcoin Müjdesi Verbilir: Kripto CEO’ları Hazır Bekliyor!

Brazilya-Bitcoin-Kripto-Müjde

Brezilya ve tüm dünyadaki kripto  piyasaları hala LUNA ve UST tarafından yaratılan enkazdan kurtulmaya çalışıyorlar. Bu durum sadece fiyat riskini değil aynı zamanda düzenleme riskini de içermektedir.

Bu kaosta Brezilya’dan güzel ve olumlu haberler gelebilir.

Brezilya Merkez Bankası Başkanı Roberto Campos Neto, kripto borsaları Binance ve Coinbase başkanlarıyla ilginç bir toplantı yaptı. Görüşmelerin temel nedeni bu iki borsanın Brezilya pazarında olması değil.

CEO’ların Gözü Brezilya’da

İki büyük kripto borsasının CEO’larının Campos Neto ile yaptığı toplantı esasen kripto yasasıyla ilgiliydi. Ülke şu anda kripto para birimi düzenlemesi üzerine bir yasa tasarısı düşünüyor ve bu konudaki nihai karar parlamentoya ait.

Binance CEO’su Changpeng Zhao da Cuma günü yapılan toplantıya katıldı ve toplantının içeriği açıklanmadı.

Coinbase CEO’su Armstrong da Cuma günü Campos Neto ile görüntülü görüşme yaptı. Brezilya şu anda bir kripto para yasasını tartışıyor ve önce alt meclisin bunu onaylaması bekleniyor.

Ardından Başkan Bolsanaro, ardından ana konsey karar verecek. Bu yasanın mevcut haliyle geçmesi halinde kripto para şirketleri regüle edilecek ve nihai otorite merkez bankası olacaktır.

Brezilya basınına göre kripto yasası çok olumlu ve Latin Amerika için örnek teşkil edecek. Güncel ekonomi haberleri için takipte kalın.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir