Çin Hükümetinin Kararı Mahkeme Tarafından Reddedildi.

Çin-Bitcoin-Mahkeme

BTC’nin Ekonomik Değerini Kabul Edildi!

Çin’in Yüksek Mahkemesi’nin Bitcoin‘e destek kararı gündeme bomba gibi düştü! Çin’in Bitcoin’i yasaklama tutumuyla ilgili bugünkü haberlerle birlikte mahkeme, Bitcoin‘in ekonomik değere sahip olduğuna karar vererek, Bitcoin’in ülke yasaları tarafından korunan sanal bir varlık olduğu şartını doğruladı. Karar, BTC tartışmasında referans olarak büyük bir önem arz ediyor.

Çin hükümetinin açıklamasının ardından kripto para birimlerinin değeri düşse de bu düşüş, mayıs ayında Çin Devlet Konseyi’nin Bitcoin üretimi ile ilgili baskılayıcı açıklamasının ardından yaşanan düşüşe kıyasla çok hafif kaldı.

Karar En Yüksek Mahkemeden Geldi!

Şanghay Yüksek Halk Mahkemesi’nin Bitcoin lehine verdiği karar kripto para piyasasını sevindirdi. Ciddi bir düşüşün ardından Bitcoin, yasağın etkilerini aştı ve Bitcoin bir artış gördü.

Çin, BTC’ye karşı tutunduğu yasaklayıcı tavır ile kripto para madenciliği alanındaki liderliğini kaybetmiş ve bu durum, Bitcoin fiyatlarında uzun süre etkili oluşturmuştu. Çin hükümetinin aksine mahkeme BTC’nin ekonomik değerini kabul etti ve karar olası anlaşmazlıklar için önemli bir referans kaynağı olarak kabul edildi.

Piyasa Çin’in Bitcoin yasağı konusunda tedirgin olmaya devam ederken, Şanghay Yüksek Halk Mahkemesi oybirliğiyle Bitcoin ve piyasa lehinde karar verdi. Kararın etkisi devam etse de mahkeme, “Halk mahkemesi bitcoin’in yasal statüsü konusunda fikir birliğine vardı ve onu sanal bir mülk olarak tanımladı. Bitcoin’in belirli bir ekonomik değeri var ve mülkiyetin niteliğine göre mülkiyet hakları var. Hukukun üstünlüğü vardır.” Açıklamasıyla tartışmayı noktaladı!

Bitcoin madenciliği, Çin’in mayıs ayı yasağının, dünyanın bitcoin madenciliği operasyonlarının yarısını bir gecede kapatan bitcoin üretimi üzerindeki etkisini tamamen geri almayı başardı.

Karar henüz eyalet kapsamında olsa da ülkenin hukuk sisteminin Bitcoin hakkında verdiği ilk olumlu karar olması açısından büyük önem arz ediyor. Henüz hükümetten kararla ilgili bir açıklama yapılmazken, kararın diğer eyaletlerdeki etkileri merak ediliyor.

Güncel Bitcoin Haberleri için Kripto Haberleri sayfamızı takip edin.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir