DOGE ile ödeme devri başlıyor

Dogecoin-Kripto-Ödeme

Dogecoin gümbür gümbür geliyor

Doge Coin 2021 yılında krito para piyasalarında boğa sezonu etkisini gösterdi. Bitcoin’in (BTC) genel anlamda değer artışı yaşaması piyasaları etkisi altına aldı. Bununla birlikte hızla artan bazı kripto para birimlerinde oluşan sert artışlar o altcoinlerin popülerliğini ve kullanımı arttırdı. Bu varlıkların belki de en popüleri olan Dogecoin(DOGE) çektiği dikkatlerle ve yaşadığı değer artışı ile altcoinler arasında belki de en popüleri hale geldi. Piyasada en çok adı geçen şaka coin’i olan Dogecoin, bu kez bir eklenti aracılığıyla bir çok web sitede ödeme aracı olarak kabul edileceği ve kullanılacağı konuşulmaya başladı. Artık milyonlarca web sitesi Dogecoin’i kabul edecek ve kullanmaya başlayacak.

DOGE ile İnternette Ödeme Dönemi

Komisyonsuz kripto alışverişi ve hisse senedi platformu olan Robinhood’un CEO’su Vladimir Tenev, Twitter aracılığıyla bu konu üzerine açıklama yapmıştı. Tenev açıklamasında “Dogecoin internetin gelecekteki para birimi olacak” açıklamasında bulunmuştu. Şimdi ise Dogecoin Foundation bünyesinde grafik tasarımcısı ve UX/UI uzmanı, “DogeDesigner” WordPress tabanlı internet sitelerinin “Easy Dogecoin Gateway” kullanarak Dogecoin’i kabul edeceklerini ve kullanacaklarını belirtti. Açıklamada bir Dogecoin geliştiricisinin hazırladığı eklenti sayesinde internet sitelerinin Dogecoin ile ödeme yapmalarını sağlayacak.

DOGE ile Ödemeler Nasıl Olacak?

Elde edilen bilgilere göre Dogecoin geliştiricisinin hazırladığı eklenti sayesinde ve WordPress sitelerinin üçüncü taraflarca ödeme alınan ek ücretlere gerek kalmayacak. Sadece Dogecoin adresinin kullanarak Dogecoin ödemelerinin kabul edilmesini sağlayacak.

Bu durumun Twitter’ı satın alan ve en büyük Dogecoin destekçisi Elon Musk tarafından nasıl değerlendirileceği ve ne açıklamalarda bulanacağı merak ediliyor.

Twitter ve Elon Musk ile ilgili güncel haberler için Teknoloji Haberleri sayfamızı takip edin.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir