Dogecoin ortağı altconleri eleştirdi

Dogecoin-Altcoin-Kripto

Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus, yakın tarihli bir tweet’te “Kripto para birimlerinin çoğu dolandırıcılık  ve çöptür” şeklinde belirtti.

Bazı kullanıcılar, sayısız sahte para üreten anlamsız bir kripto para biriminin kurucu ortağı olduğu için Markus’u benlik duygusu eksikliğiyle suçladı.

Dogecoin kurucu ortağı savunmasında, dünyanın en ünlü memesinin bir “şaka” olarak üretildiğini söyledi. Markus, nicelikten çok kaliteyi tercih ettiğini vurguluyor.

2013 yılında piyasaya sürülen Dogecoin, çok az geliştirme faaliyetine sahip olmasına rağmen geçen yıl boyunca büyük bir popülerlik kazandı. Birçoğunun kripto para birimini bir aldatmaca olarak görmesine rağmen, bazı hayranlarını milyonerlere dönüştürmeyi başardı. Kazançları esas olarak Twitter hesabını kripto memeleri yayınlamaya adayan milyarder Elon Musk tarafından destekleniyor.

Bütün bunlara rağmen Dogecoin ivmesini sürdüremedi. Birim fiyatı rekor seviyesinden %87 oranından fazla düşerek alt seviyelere indi.

Dogecoin şaka olmasına rağmen, Terra’nın bir hafta içinde %100 değer kaybeden LUNA coinine kıyasla iyi durumda diyebiliriz.

Markus kısa süre önce, Terra’nın tartışmalı kurucu ortağı Do Kwon’ın, attığı twittle kripto para endüstrisinden sonsuza de çıktığını söylemişti.

Dogecoinve Twitter ile ilgili gelişmeler için Teknoloji Haberleri sayfamızı takip edin.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir