Dogecoin Top 10’Da: Twitter’a DOGE Entegrasyonu Ne Zaman Geliyor?

doge top10 listesinde

Dünyanın en zengin adamı Elon Musk, 44 milyar dolarlık bir anlaşma yaparak Twitter’ı satın aldı. Kripto topluluğu ise Büyük bir Doge Coin hayranı olan Elon Musk’ın Twitter da Doge entegrasyanu getirip getirmeyeceği.

Elon Musk’dan çarpıcı Dogecoin açıklaması

Son zamanlarda Musk, Twitter Blue abonelik işlemlerinde Doge Coin ile ödeme yapılabilmesini önermişti. Bunun üzerine Twitter’ın sahibi olduğuna göre böyle bir entegrasyon yapması çok kolay olacaktır. Kripto toplulukları yatırım için Elon Musk’tan bir açıklama bekliyorlar.

Doge fiyatı Twitter satıldı haberinden hemen sonra artışa geçti ve yüzde 30 kadar bir artış ivmesi kazandı. 12centten 17 cente kadar çıktı. Bunun üzerine santiment “Elon Musk’un bugün Twitter’ı satın alma haberinin ardından Dogecoin, son altı saat içinde yüzde 19 artış kaydetti. Geçmişte de DOGE’nin Musk’ın girişimlerinden yararlandığını tarihsel olarak gördük” açıklamalarını yaptı.

“DOGE entegrasyonu için erken, Musk’ın önceliği ifade özgürlüğü”

Musk’ın Twitter’ı satın aldığı haberi Doge hayranlarını heyecanlandırdı. Daha önce Tesla ürünlerinin satışını Doge ve Bitcoin üzerin yapma kararı alan Elon Musk daha sonra bu planını gerçekleştirememişti. Ayrıca günlük ödemeler için Dogecoinin Bitcoin’den daha iyi konumda olduğuna inanıyor.

Musk’ın Doge ile ödemeleri Twitter’a getireceğini söylemek için biraz erken. Elon Musk’ın ilk amacı Twitter’da yanlış bilgilerin yayılmasını engellemek ve kullanıcılar arasında güven oluşturarak ifade özgürlüğünü en üst seviyede sunmak. Elon Musk TWitter’ı satın aldıktan sonra;

“Twitter’ı yeni özelliklerle geliştirerek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yaparak, spam botlarını ortadan kaldırarak ve tüm insanların kimliğini doğrulayarak Twitter’ı her zamankinden daha iyi hale getirmek istiyorum. Twitter’ın muazzam bir potansiyeli var – onu ortaya çıkarmak için şirket ve kullanıcı topluluğuyla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyorum.” açıklamalarını yaptı.

Güncel Kripto para haberleri için takipte kalın.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir