EL SALVADOR’DAN BITCOIN AÇIKLAMASI!

El-Salvador-Bitcoin-BTC

Latin Amerika ülkesi El Salvador’un Bitcoin’in ülkede yasal bir para birimi haline getirmesinin üzerinden neredeyse bir yıl geçti. 28 Temmuz Perşembe günü, El Salvador maliye bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin kararlarının ülke için yeterince iyi çalıştığını söyledi.

El Salvador’un bıtcoın Rezervleri ve Gelecek planlaması

Bitcoin’in, aynı anda turizm ve yatırımları çekerken, büyük ölçüde banka hesabı olmayan bir nüfusa finansal hizmetler getirmelerine yardımcı olduğunu da sözlerine ekledi. Ancak, Bitcoin’in bir değişim aracı olarak kullanımının hala düşük olduğunu da sözlerine ekledi. Öte yandan, El Salvador hükümetinin blockchain teknolojisini kullanarak Bitcoin destekli bir tahvil çıkarma konusunda hala kararlı olduğunu açıkladı. Çarşamba günü Bloomberg ile yaptığı röportajda Zelaya şunları söyledi:

“Bazıları için bu yeni ve tamamen anlamadıkları bir şey ama var olan ve zemin kazanan ve önümüzdeki yıllarda da var olmaya devam edecek bir fenomen.”

bıtcoın maliyetlerinde %50 zararı devam ediyor!

Geçen yıl boyunca El Salvador, kamu fonlarının bir parçası olarak 2.381 Bitcoin satın aldı. Ancak, ortalama satın alma fiyatlarından %50 kayıptalar.

ABD Ulusal Ekonomik Araştırma Bürosu tarafından yapılan ankete göre, çoğu tüketici hala Bitcoin yerine sabit para biriminde ödeme yapmayı tercih ediyor. Ancak Zelaya, kripto paraların gelecekte oynayacak daha büyük bir rolü olduğuna inanmaya devam ediyor:

“Bir gecede sonuç alamayacağız. Fakir yatıp milyoner uyanamayız. Yeni teknolojiler, insanların önceki yıllarda web siteleri ve dijital iş gibi şeylerden nasıl korktuklarını gösterdi, ancak zaman içinde gerçekliğin kendisini dayatırdığı gösterildi”.

Zelaya, El Salvador hükümetinin 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvili ihraç etmeyi planladığını ancak piyasa koşullarının düzeldiği bir zamanda getireceklerini söyledi. El Salvador hükümeti “Bitcoin City” planıyla ilerlemek için çalışıyor ve önümüzdeki aylarda bazı Bitcoin projeleri başlatacak.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir