ELON MUSK KONUŞTU: TESLA’NIN BITCOIN SATIŞI!

Elan-Musk-Tesla-Bitcoin-Satış

Metaversenfthaber: Elon Musk’ın şirketi Tesla, dün açıklanan ikinci çeyrek raporunda Bitcoin’lerinin %75’ini sattığını açıklamasıyla kamuoyunda büyük yankı uyandırmayı başardı. Peki Tesla, Bitcoin’lerini neden sattı? Merak edilen bu soruya Tesla CEO’sundan cevap gecikmedi.

Bıtcoın satışını şöyle ifade etti

Bitcoin’lerimizin bir bölümünü, Çin’deki karantinaların oluşturduğu belirsizlikten kaynaklı sattık. Çünkü Çin’deki COVID’in ne zaman hafifleyeceğini bilemezdik. Bu durumda da nakit pozisyonumuzu artırmak bizim için çok önemliydi.”

Açıklamalarına devam eden Tesla CEO’su şu ifadeleri ekledi:

“İlerleyen süreçlerde Bitcoin’lerimizi artırma fikrine kesinlikle açık olacağız. Bu durum Bitcoin ile ilgili son kararımız olarak düşünülmesin. Bu satış Çin’de yaşanan kapanmalarla birlikte, Çin’deki şirketlerde oluşan likidite endişelerimizle ilgilidir”

Dogecoin’ler satılmadı!

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin elinde bulunan DogeCoinler’in hiçbirini satmadığını da ekleyerek, Tesla’nın asıl hedefininin “sürdürülebilir enerjinin gelişini hızlandırmak” olduğunun altını çizdi.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir