Elon Musk, Twitter şirketin tamamını satın almayı teklif etti

elon_musk_twitter

Her paylaşımıyla olay olan Elon Musk 4 Nisan’da Twitter’da şirketin %9.2’lik hissesini satın aldığını açıkladı. Dünyanın en zengin adamlarından biri olan Elon Musk, Twitter’da en çok hisseye sahip yatırımcı konumuna ulaştı.

%9,2 ile yetinmeyen Elon Musk, şirketin tamamını satın almayı teklif etti.

14 Nisan’da Elon Musk, Twitter hisselerinin tamamını hisse başına 54.20 dolardan satın almayı teklif etti. Elon Musk, dün gönderdiği bir mektupta Twitter hisselerini satın alma teklifini iletti. Mektupta, “Bu benim en iyi ve son teklifim” yazıyor. Twitter hisseleri, Elon Musk’ın tüm Twitter hisselerini satın almayı teklif etmesinin ardından Twitter hisseleri %13.6 yükseldi. Dava haberleriyle düşen Dogecoin, Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifinin haberiyle bir anda yükselmeye başladı. Dogecoin (DOGE), son 24 saatte %6 artışla işlem görmeye başladı. Ayrıca Tesla hisseleri de haberler üzerine düşmeye başladı.

Elon Musk, “Twitter’a yatırım yaptım çünkü şirketin tüm dünyada ifade özgürlüğünü sağlayacak bir platform olma potansiyeline sahip olduğuna inanıyorum. İfade özgürlüğünün demokratik bir işleyiş için toplumsal bir gereklilik olduğuna inanıyorum. Yine de yatırım yaptığımdan beri şirketin halihazırdaki durumuyla bu toplumsal gereklilik görevini yerine getiremeyeceğini fark ettim.  Twitter’ın özel bir şirket olması gerekiyor” dedi.

Elon musk ve Dogecoin ile ilgili güncel haberlerin devamı için teknoloji haberleri sayfamızı takip edin.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir