Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı

aldı_elon_musk_twitter

Tesla ve Spacex CEO’su Elon Musk dünyanın sayılı zenginleri arasında yerini almıştı. Son zamanlarda popüler sosyal medya olan Twitter’ı satın almak için teklifler veriyor ve toplantılar yapıyordu. Bugün erken saatlerde Twitter Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada görüşmeler için Elon musk’la masaya oturacağız açıklamasında bulunmuşlardı. Elon Musk satın almadan masadan kalkmadı. Tam 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı Elon Musk satın aldı.

Elon Musk 44 Milyar Dolara Sosyal Medya Devini Satın Aldı

Popüler sosyal medya platformu twitter, Elon Musk tarafından satın alındı. Geçtiğimiz haftalarda Twitter’dan %9.2’lik hisse almıştı. Aldığı bu hisseyle Twitter’da en çok hissesi olan kişi olmuştu. Twitter Yönetim Kuruluna girmeye hak kazanan Elon Muskancak bunu istemedi.

Sahibi olduğu Spacex ve Tesla gibi şirketleerden 270 milyar doların üzerinde serveti bulunan Musk Twitter’ın tamamını almak istiyordu. Bunun üzerine 44 milyar dolar teklifte bulundu ve bu sabah saatlerinde teflif sonuçlandı. Twitter Yönetim Kurulu satın alma teklifini uzun süren görüşmelerin sonunda bir karara varıldı.

Elon Musk Twitter’ı satın almak için 46 milyar dolarlık finansman sağlaması karşılığında satın alımı gerçekleştirdik.

Satın alma işleminden hemen önce Elon Musk Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeyi kullandı:

“Umarım en kötü eleştirmenlerim bile Twitter’da kalır, çünkü ifade özgürlüğü bu demek.”

Elon Musk Twitter’ı satın aldı, Doge uçuşa geçti

Diğer taraftan Elon Musk ile ilişkilendirilen ve Elon Musk’ın hayranı olduğu Doge Coin uçuşa geçti. Sabah saatlerinde 12 cent civarındayken haberden kısa bir süre sonra 17 cente kadar çıkmayı başardı. Günlük hacmi ise 4 milyar doları geçti. Elon Musk bundan sonra yapacağı hareketlerle de Doge Coinin yönünü belirleyecektir.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir