ETHEREUM İÇİN MERGE SONRASI DEĞİŞİKLİKLER!

ETHEREUM - Merge

Ethereum için Merge(Birleşme), geçiş öncesinde analistler ve Ethereum Vakfı tarafından tahmin edilenlerin çoğunu yerine getirerek Ethereum için ihraç dinamiklerini değiştirmek için çok şey yaptı. Bununla birlikte, kripto para piyasısın önde gelen coinlerinden Ethereum için deflasyonist hale gelip gelmeyeceği ve ne zaman arzının artmayacağı konusunda hala açıklığa kavuşturulması gereken bazı nüanslar var.

Ethereum Deflasyonist Değil !

ultrason.money’e göre , yazının yazıldığı tarihte (20 Eylül) 15 Eylül’deki Birleşmeden bu yana dolaşımdaki Ethereum miktarı 3.700 Ethereum’un üzerinde arttı . Mevcut fiyatlarla, 5 gün içinde dolaşıma giren yaklaşık 5 milyon dolar değerinde Ethereum var.

Ancak bu, Birleştirmenin bir fark yaratmadığı anlamına gelmez. İhraç, devam eden bir iş kanıtı modelinin beklediği tahminlerden hala çok daha düşük: 20 Eylül’e kadar 69.000’den fazla Ethereum.

Ayrıca, Bitcoin için her 10 dakikada bir 6.25 BTC’lik mevcut ihraç oranından çok daha düşük. Bu, 5 gün içinde 63.380 Ethereum değerinde 4500 BTC’nin üzerindedir.

ETHEREUM Düzenlemesi Nasıl Çalışır?

Sonuç olarak, Ethereum ihracı iki değişkene indirgenir: blok sübvansiyonu ve yanma oranı.Blok sübvansiyonu, birleştirmeden itibaren yaklaşık her 12 saniyede bir üretilen her blokta yeni oluşturulan tüm Ethereum’ları temsil eder. Sübvansiyonun boyutu, ağda stake edilen Ethereum miktarına bağlıdır. Mevcut stake oranında – kabaca 14 milyon Ethereum – her gün stakerlara yaklaşık 1700 Ethereum ödüllendiriliyor.

Yakma oranı, gaz ücretleri yoluyla yakılan Ethereum miktarını ifade eder. Doğal olarak, yazma oranı ücretlerin yanı sıra yükselir ve bu, Ethereum yüksek işlem hacmi yaşadığında yükselir.

Yakma mekanizması geçen yıl Londra hard forku sırasında tanıtıldı ve Ethereum için şimdiden bazı net deflasyon dönemlerine yol açtı. Bu arada, bu ayki birleşme, Ethereum’un günlük ihracını 14.600 Ethereum’dan sadece 1600 Ethereum’u düşürdü – yaklaşık yüzde 90’lık bir düşüş.

Ethereum deflasyonist olması için, blok sübvansiyonu yoluyla üretilen tokenlerin sayısı, ağ tarafından yakılandan daha az olmalıdır. Başka bir deyişle, Ethereum ne kadar az insan hissesi verir ve o kadar çok insan işlem yaparsa daha deflasyonist hale gelir. Mevcut stake seviyelerinde, Ethereum’un deflasyonist olması için temel işlem ücretinin en az 15 Gwei (0,00000015 ETH) olması gerekir.

20 Eylül itibariyle durum böyle değil. Ortalama işlem ücretleri. Ortalama işlem ücretleri yalnızca 11 Gwei’dir ve bu, yılda 412.000 Ethereum’un yakılmasıyla sonuçlanacak bir miktardır. Bu arada, mevcut stake seviyeleri yılda 603.000 Ethereum üretilmesine neden olacaktır. Bu, her yıl 191.000 Ethereum– veya yüzde 0.16 – net yıllık enflasyon.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir