ETHEREUM TABANLI NFT’ LER BÜYÜK SIKINTIDA!

Ethereum-NFT-Sıkıntı

Kripto para piyasasının düşüşe geçmesi NFT sektörünü de ister istemez etkiledi. Ethereum tabanlı NFT’ler ocak ayından bu yana NFT satış hacminde düşüş yaşadı.

Ethereum Tabanlı NFT’lerin Hacmi Düşüşte!

Ethereum NFT satışları, Haziran ayında en düşük seviyeleri gördü. NFT konusunda önemli ve başarılı bir ağ olarak değerlendirilen Ethereum, kripto sektöründeki düşüşle birlikte düşüş yaşadı. Ethereum, haziran ayında yaklaşık 722 milyon dolarlık NFT satış hacmine sahipti. Satışlardaki düşüşe rağmen Ethereum, diğerlerine kıyasla en büyük hacme sahip ağ olarak karşımıza çıkıyor. Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 1 milyar doların altına düşen Ethereum NFT satışları, Ocak 2022’de 3,33 milyar dolarlık bir düşüş yaşayarak Haziran ayında en düşük seviyeye ulaştı. Satış hacminin yanı sıra, dijital koleksiyon ürünlerinin ortalama satış değeri keskin bir şekilde düştü. Ocak ayı NFT ortalama satış değeri 3.083,15 dolarken Haziran ayında bu değer 690,93 dolara kadar düştü. Yaklaşık yüzde 77’lik bir düşüş oldu.

Ayrıca belirtmek gerekirse geçtiğimiz yıl, kripto para borsası FTX, Ethereum NFT’lerini piyasaya sürdüğünü duyurmuştu.

ETH-NFT-DUSUS-GRAFİK
Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir