FED Başkanı Canlı Yayında Konuşacak!

FED-Bitcoin-Faiz-Açıklama

“75 bazlık bir faiz artışını hiç düşünmedik”

FED Başkanı Jerome Powell, aldığı kararlar ve yaptıklarıyla kripto piyasalarının hareketlerini etkilemeye devam ediyor.

FED geçtiğimiz günlerde 50 bazlık bir faiz artışı yapmıştı. Bu kararla birlikte kripto piyasalarında büyük bir düşüş olmasına neden olmuştu.  Son konuşmasında Powell, sözlerini dikkatle seçerek “75 bazlık bir faiz artışını hiç düşünmedik” dediği görüldü.

Bu açıklamalara rağmen ABD borsalarında meydana gelen büyük çaplı çöküş, Bitcoin ve altcoin piyasalarını yoğun bir şekilde etkiledi. ABD 11 Mayıs tarihinde enflasyon verilerini açıklamayı planlıyor. Enflasyonun artışına karşı savaş başlatan FED, bu yeni verileri açıklarken de şaşırtması bekleniyor.

Yarın ise FED Başkanı Jerome Powell, enflasyon verilerini açıklamadan önce canlı yayında kameralar karşısında konuşacak. Yapacağı basın açıklamasında enflasyon ve alacağı kararlar hakkında bilgi vermesi bekleniyor.

Enflasyon verileri ve artan faiz hakkında yeni planları ve izleyeceği yol hakkında konuşması beklenen Powell, Kripto piyasalar hakkında olumlu açıklamalar da yapması umut ediliyor. 11 Mayıs’ta açıklanacak olan enflasyon verilende düşün olması durumunda, FED’in kripto piyasalarını yükseltmesi için bir fırsat olacağı tahmin ediliyor.

Aldığı keskin kararlar yüzünden piyasalarda sert bir düşüşe neden olan ABD’nin geri adım atarak, kendi endekslerinin büyük çaplı bir çöküş daha yaşamasına izin vermemesi bekleniyor.

Şuan itibariyle Jerome Powell’in kaçta konuşacağı hakkında kesin bir bilgi olmasa da, yarın ABD Başkanı Joe Biden’ın konuşması sonrası basın karşısına çıkması bekleniyor.

 

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir