Instagram NFT platformu oluyor!

Instagram-NFT

Instagram NFT platformuna dönüşüyor Fiyatlar artacak mı?

Instagram sonunda NFT adımını atıyor. Uzun süredir beklenen haberi şirketin kurucusu Adam Mosseeri, bu hafta testlerin başlayacağı haberini verdi.

Bir zamanlar sadece arkadaşlarınızla fotoğraf paylaşmak için kullandığınız Instagram yeni gelişmelerle aynı zamanda bir NFT platformu haline gelecek. NFT satışı yapmak isteyenler için yeni bir kapı aralayan Instagram, Meta’nın gelecek planları doğrultusunda hareket ediyor

Instagram bu hafta NFT desteğini getiriyor!

Instagram kurucusu ve şu an yöneticisi olan Adam Mosseri, bugün sosyal medya aracılığıyla yaptığı paylaşımla güzel haberi meraklılara duyurdu. Uzun zamandır Instagram uygulamasında NFT paylaşımı üzerinde çalıştıklarını ve bu hafta bazı ABD’li içerik üreticileriyle beraber test etmeye başlayacaklarını söyledi. Konu hakkında daha fazla konuşan Mosseri açıklamalarına şöyle devam etti:

Bu hafta, Instagram’da NFT’leri paylaşacak ABD’li koleksiyoncu ve içerik oluşturucularla ortak çalışıp test işlemlerine başlayacaklar. Instagram’da dijital alışveriş için veya paylaşımlar için ekstra bir ücret alınmayacak.

Instagram’ın NFT konusunda böyle proje tasarlayacağı tahmin ediliyordu. Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde Facebook yerine Meta çatısı altında yapılanan şirketler ayrı ayrı zamanlarda kripto para ve NFT’ye olan destekleri açıkladılar. Instagram yalnızca fotoğraf paylaştığımız bir yer olmaktan çıkıyor. Artık günüz teknolojisine ve trendlerine ayak uydurup yeni bir çağ başlatmaya kararlı.

Meta’nın Metaverse kavramı henüz çok yeni. Fakat geliştiriciler ve üreticiler tarafından büyük destek alıyor. NFT ürün ve koleksiyonlarının trendi son günlerde düşüşe geçmiş durumda. Hatta milyonlarca dolara satılan bazı parçalar şu anda değerinin %10’nu kadar paraya ancak alıcı bulabiliyor.  Bu yüzden Instagram tarafından getirilecek yeni projeyle birlikte pazarın tekrar hareketlenmesi bekleniyor. Artık daha fazla NFT bir platformda toplanacak ve satıcılar ve alıcılar daha rahat konuşup anlaşabilecek. Ayrıca daha fazla kişi NFT satın alım için teklifte bulunacak. Dolayısıyla artan talep sayesinde fiyatlarda da bir artışın söz konusu olması bekleniyor.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir