Japonya’dan BTC Alıcılarına Destek

Japonya-Btc-Destek

Nikkei Asia tarafından bildirildiği üzere Japon bankası Sumitomo Mitsui Trust,  kurumsal yatırımcılara dijital varlık saklama hizmetleri sağlamak için yeni bir şirket kuruyor.

 Japan Digital Asset Trust adlı şirketin, kripto  hırsızlığı riskinden rahatsız olan kurumsal yatırımcılara hizmet vermesi bekleniyor.

Son zamanlarda yaşanan LUNA ve UST felaketleri nedeniyle kurumsal yatırımcılar kripto piyasasından uzaklaşmış olsalar da sektörün  normale dönmesi durumunda piyasaya gireceklerine inanılıyor.

Japan Digital Asset Trust, şirketin Japonya’daki ana rakibi Nomura’nın kurumsal müşterilere Bitcoin (BTC) birimlerine erişim sağlayacak bir yan kuruluş kurduğunu açıklamasının ardından bu ayın başlarında yeni hizmetini başlatma kararı aldı.

Aynı zamanda, JP Morgan’ın blok zinciri tabanlı ağı Onyx’i kullanmaya başlayan BNP Paribas gibi bankalar da dahil olmak üzere  kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerine ilgisi her geçen gün artıyor.

Saklama hizmetinin, Japonya’nın %85 hissesine sahip  en büyük kripto para borsası Bitbank ile bir başka büyük borsa olan Sumitomo Mitsui Trust arasında ortak bir girişim olacağı açıklandı.

Ek yatırımla, Japan Digital Asset Trust’ın gelecekte 78 milyon dolarlık bir fona ulaşacağı tahmin edilirken, şu anda başlangıç ​​sermayesi olarak 2,3 milyon dolarlık bir fonu bulunuyor.

Güncel Bitcoin (BTC) ve Altcoin haberleri için Kripto Haber sayfamızı takip edin.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir