KRİPTO KREDİ ŞİRKETİ İFLAS BAŞVURUSU YAPTI!

Kripto-kredi-Şirket-İflas

Kripto şirketi, bölüm 11 iflas başvurusuna göre tahmini yükümlülüklerinin 1 milyar ile 10 milyar dolar arasında olduğunu beyan etti. Ayrıca şirket, başvurusunda 100 binden fazla alacaklısı olduğunu bildirirken Pharos USD Fund SP ve Pharos Fund SP’yi yaklaşık 81 milyon dolar ile en büyük teminatsız alacaklı olarak gösterdi. Başvuruda adı geçen diğer alacaklı şirketler ise ICB Solutions, Caen Group LLC, Alameda Research, B2C2 ve Covario AG olarak bildirildi.

LİKİDİTE KRİZİ YAŞAYAN CELCIUS'UN İFLAS AÇIKLAMASI

Celsius yetkilileri tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Elimizde 167 milyon dolar nakit bulunuyor ve bu da bize yeniden yapılanma sürecinde belirli operasyonları desteklemek için bol miktarda likidite sağlayacak.” 2017 yılında Alex Mashinsky ve Daniel Leon tarafından kurulan Celsius, bireysel yatırımcılara odaklanarak kripto varlıklar için cazip getiriler sunarak öne çıktı. New Jersey merkezli şirket, krizden önce 10 milyar dolardan fazla varlığı yönettiğini beyan ederken 1,7 milyondan fazla kullanıcısı olduğunu iddia ediyordu. Şirket yetkilileri mali yapılarının bozulmasına gerekçe olarak hızla değişen piyasa koşullarını gerekçe gösterdikten sonra 12 Haziran tarihinde müşteri işlemlerini askıya aldığını duyurmuştu.

İFLAS BAŞVURUSU SON ÇARE GÖRÜLDÜ

Bir aylık süre zarfında şirket iflas başvurusunda bulunmamak için yoğun çaba harcadı. Hukuk danışmanlarının bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmaları gerektiğini söylemesine rağmen bu yolu son seçenek olarak gören şirket yetkilileri, son olarak platform kullanıcılarına destek çağrısında bulunmuştu, ancak tüm girişimler sonuçsuz kalınca şirket iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldı. Bölüm 11 iflas başvurusu, bir şirketin alacaklılara karşı yükümlülüklerini yerine getirirken faaliyetlerine devam etmesine izin verir. Bundan sonraki süreçte şirket, bir hukuk ekibinin denetimi altında yeniden yapılanma planına göre hareket edecek.

ABD eyalet düzenleyicileri tarafından yakın takipte!

Celsius, Haziran ayında işlemlerini askıya aldıktan sonra ABD eyalet düzenleyicileri hızlı davranarak şirketi incelemeye aldı. 6 eyalet düzenleyicisi tarafından yakın takibe alınan şirket, son olarak Vermont Eyaleti Mali Düzenleme Departmanı tarafından incelemeye alındı. Vermont düzenleyicisi tarafından yapılan açıklamada şirket beyanlarının doğru olmadığı ve kripto şirketinin sunduğu mevduat hesaplarının kayıtsız şekilde işleme alındığı bildirildi. Diğer yandan Celsius’un finansal yapısında bazı açıklar olduğunu dile getiren FTX, şirketi kurtarmak adına yardım planlarından vazgeçtiğini duyurdu. FTX yetkilileri, Celsius’un bilançosunda 2 milyar dolarlık bir açık tespit ettiklerini bundan dolayı şirketi destekleme planlarından vazgeçtiklerini söyledi.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir