KRİPTO KREDİ ŞİRKETİNDEN İFLAS AÇIKLAMASI!

Kripto-Kredi-Şirket-İflas

VOYAGER İFLAS BAŞVURUSUNDA BULUNDU!

Voyager Digital, kripto para piyasalarında faaliyetlerini sürdürmekte zorluk çektiği için iflas başvurusunda bulundu.

Kripto kredi şirketi Voyager tarafından yapılan açıklamada, iflas başvurusunda bulunulduğu bildirilip şirketin 100 binden fazla alacaklısı olduğu ve kripto varlık cinsinden borç aralığı, 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında olduğu tahmin edildi. Voyager’ın başvurduğu iflas türü bölüm 11 iflas prosedürüne göre tüm hukuki alacak davaları askı alınır ve iflas başvurusunda bulunan şirketin operasyonel faaliyetleri devam ederken bu zaman zarfında geri ödeme planları için hazırlık yapılır.

Voyager İcra Kurulu Başkanı Stephen Ehrlich yaptığı açıklamada kripto piyasalarında bir süredir işleyen volatilite ve şirketin yan kuruluşu Voyager Digital’in kredi verdiği Three Arrows Capital’in temerrüde düşmesinin, alınan bu kararı etkilediğini söyledi.

Kripto para endüstrisinde bazı şirketlerin likidite kriziyle iflasın eşiğine gelmesi durumu Mayıs ayında Terraform Labs’ın çöküşüyle sonuçlandı. Luna ekosisteminin sabit algoritmik kripto varlığı olan TerrraUSD’nin (UST), büyük satışlara maruz kalarak sabit değerini kaybetmesinin ardından işlevselliğini kaybeden ekosistem, piyasada yaklaşık 45 milyar dolarlık bir zarara sebep oldu. Terra ekosistemine doğrudan veya dolaylı yoldan yatırım yapan kripto şirketleri de Mayıs ayından beri sarsılan finansal yapılarını düzeltmekte zorluk çekti.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir