Kripto para birimleri düştü! – Bitcoin 25.000 dolar seviyelerinde

Kirpto-Düşüş-Bitcoin-25bin-BTC

Kripto para piyasası, küresel ekonomideki kargaşanın ortasında gerilemeye devam ediyor. ABD ekonomisinde enflasyona karşı alınan önlemlerin zayıf olması, yetersiz faiz artışları ve ABD’nin resesyona yaklaşması nedeniyle insanlar kripto paralardan kaçmaya devam ediyor. Kripto para piyasasında tehlike çanları çalmaya başlıyor.

Enflasyon 41 yılın zirvesinde

Merkez bankalarının yükselen enflasyon nedeniyle uyguladığı para politikası, kripto para birimlerindeki sert dalgalanmalara neden oluyor.

Avrupa ve Amerika ekonomilerinde kısa vadeli enflasyonu gevşetmeye yönelik tedbirler henüz meyvelerini vermedi. ABD borsaları da keskin bir şekilde düşmeye başladı. Kötü ABD verilerinin ardından yatırımcılar ABD doları yerine altını tercih etmeye başlıyor. Bir süre için bir ons altın 1.850 dolar seviyesinde sıkıştı. Bir ons altın cuma günü hızla 1.882$ seviyesine yükseldi. Bu durum paranın döviz ve kripto para birimlerine değil, altına doğru hareket ettiğini gösteriyor. Altın riski dönemlerinde yatırımcılar kendilerini enflasyondan korumak için altın almayı tercih ediyorlar.

Kripto para piyasasında tehlike çanları çalmaya başlıyor.

Bitcoin son zamanlardaki en düşük seviyesine ulaştı. Önde gelen kripto para birimi Bitcoin (BTC) 25.000 dolar seviyesine düşerek altcoinlerin de düşmesine neden oldu. Bitcoin’e ek olarak, kripto varlık piyasasındaki diğer büyük para birimleri de keskin düşüşler gördü. Ethereum son derece zorlu bir düşüş grafiği göstermeye başladı. Ethereum, tarihi zirvesinin %72 altına geriledi ve son 7 gün içinde %30 düştü. Haftanın ilk işlemlerinde Ethereum 1.320 dolara kadar düştü.

Tarihi zirvelerinden çok uzaktalar

Kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyeleri olan, Bitcoin 69.000 dolar, Ethereum ise 4.890 dolar seviyelerinden artık çok uzaktalar.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir