Kripto para ve Metaverse düzenlemesi

Kripto-Para-Metaverse-Düzenleme

Kripto para ve Metaverse için Türkiye yasalarını düzenlemeye devam ediyor. Ak Partili hukukçu milletvekilleri toplantı yapacak ve bugüne kadarki ortak talepleri tartışacaklar. Toplantının önemli başlıklarından bir tanesi de Metaverse olacak.

Ktipto paraya yasal düzenlemeler getirilecek

AK Parti hukuk vekilleri kripto varlıkları değerlendirecek.  AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın başkanlığında gerçekleştirilecek toplantıya, avukatlardan oluşan 5 delegenin katılması bekleniyor. Toplantıda bugüne kadarki kripto çalışmaları ele alınacak.

Kripto para için Başkan Yardımcısı Mustafa Elitaş, geçtiğimiz ay yayınlanan araştırmada tarafların görüşlerini dinledi. Konseyde yapılan toplantılara çok sayıda kripto uzmanı katılarak hazırlanacak yasal düzenlemeler hakkında görüş bildirdi. Aynı zamanda Hazine ve Maliye Bakanlığı ile bürokratik düzeyde çalışmaya devam etti. Meclis’te gerçekleştirilen toplantıda bu kez hukuk delegeleri hukuksal altyapı konusunda bir araya gelecek. Ayrıca toplantıda kripto paralarla ilgili uluslararası arenadaki yasal düzenlemeler de ele alınacak.

Mataverse İle İlgili Çalışmalar Da Yapılacak

Toplantıda konuşulacağı düşünülen bir diğer konu ise Metaverse. Son günlerde dünya haritasında satılan sanal bir araziler Metaverse üzerinden alım satımla ilgili konuların da yer alması bekleniyor.

Kripto Para Birimi Düzenlemesi, yatırımcıları korumayı, kara parayı önlemeyi ve kripto para ticareti üzerindeki kontrolü güçlendirmeyi amaçlıyor. Belli bir miktarın üzerindeki değerler üzerinden vergi tahsilatı konusunda araştırmaların başlıklarından biri. Ayrıca şirketlerin sermaye gereksinimleri de olacaktır. Kripto tüccarlarının izlemesi gereken yönergeleri tanımlamak da hedeflerin bir parçasıdır. Yasa, bu yasama yılı sona ermeden önce Kongre’nin gündeminde olmalıdır.

Güncel Kripto para ve Metaverse haberleri için Metaverse Haber sayfamızı takipte kalın.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir