Kripto Paralar En Önemli Sınavını Veriyor!

Kripto-Para-Piyasa-Çöküş-ETH-BTC

Kripto piyasası düşmeye devam ederken, Bitcoin fiyatı son 7 haftada %40, Ethereum fiyatı ise %45 düştü. Nisan başında 2,1 trilyon doları aşan toplam kripto para piyasa değeri 1,2 trilyon dolara düşerken, piyasadan yaklaşık 1 trilyon dolar çekildi.

Kripto para piyasaları, yüksek enflasyon ortamında riskli varlıklardan kaçışıyla Kasım ayında başlayan düşme devam ederken, Bitcoin ve Ethereum yedinci haftadaki piyasa kayıpla tamamlanması ve LUNA’da yaşanan son olaylar nedeniyle güvenilirlikleri sorgulanmaya başlandı.

KRİPTO PARALAR İÇİN SÜREÇ NEDEN BÖYLE İLERLİYOR

Kripto para piyasası, yapısı gereği kurulduğu günden bu yana pek çok zorlu iniş ve çıkışlar yaşadı, ancak Kasım ayından bu yana yükselen enflasyon ve beraberinde getirdiği yüksek faiz ortamı ile sert bir darbe aldı.

Güvenle ilgili sorunlar, Terra platformu tarafından kripto para birimi UST’nin fiyatını dengelemek için verilen sabit para LUNA’ya olanların ardından çöküşü hızlandırdı. Şimdiye kadar ilk 10’da yer alan ve çok sayıda yatırımcısı bulunan LUNA’nın değeri sıfıra döndü ve Binance‘den delist edilmesi, sabit coinlerin istikrarsızlığının tüm piyasaya yayılmasına neden oldu.

BİTCOİN 7 HAFTADA %40 DÜŞTÜ

Bu gelişmelerin ardından, analiz şirketi Coinmarketcap’a göre, Nisan ayı başında 2,1 trilyon doların üzerinde olan kripto para piyasasının toplam değeri 1,2 trilyon dolara düştü. Kripto para birimleri arasında ikinci en yüksek piyasa değeri olan Ethereum‘un fiyatı da geçen yıl Kasım ayında 4.870$’a ulaştı ve o zamandan beri düşüş trendine girdi. Ethereum fiyatları Nisan başında 3.590 dolardan 1.925 dolara düştü ve 1.960 dolar seviyesinde sabitlendi ve yedinci hafta kapandı. Ethereum’da ilgili 7 haftalık kayıp %45 oldu.

Krito paralardaki son gelişmeler için Kripto Haberleri sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir