LUNA CEO’SU KIRMIZI BÜLTENLE ARANIYOR!

LUNA CEO’SU KIRMIZI BÜLTEN

Interpol, Güney Kore’nin talebi üzerinde Terra Luna kurucusu Do Kwon için kırmızı bülten yayımladı. Bunun üzerine kripto paralarda ki Terra ekosisteminin kripto varlıkları, hafta sonu boyunca sert düşüşler gördü.

LUNA KURUCUSU DO KWON İÇİN ARAMA EMRİ !

Bloomberg tarafından servis edilen habere göre Luna kurucusu Do Kwon için Interpol’ün kırmızı bülten çıkarması, soruşturmayı farklı bir boyuta taşıdı. Geçen hafta Güney Kore Savcılığı, Luna kurucusunun ülke teslim edilmesi için kırmızı bülten talebinde bulunmuştu. Do Kwon ise yaptığı açıklamada kaçak olmadığını söyledi.

Diğer yandan Do Kwon’un Singapur’da olduğu düşünülüyordu, ancak son gelişmelere göre Singapur’da olmadığına dair açıklamalar yapıldı. Güney Kore savcıları ise Do Kwon’un kaçtığına dair önemli kanıtlar olduğunu ve iş birliği yapma niyetinde olmadığına inandıklarını söyledi.

Terra Luna ekosisteminin Mayıs ayındaki çöküşünden bu yana tartışmaların merkezinde yer alan Do Kwon, geçen hafta Twitter üzerinden yaptığı açıklamada ısrarla kaçak olmadığını ve birkaç yargı bölgesinde kendilerini savunmak durumunda olduklarını söyledi. Terra Luna kurucusu, tüm yaşananlar konusunda şimdiye kadar son derece dürüst davrandıklarını söylerken önümüzdeki birkaç ay içerisinde gerçekleri açıklamayı dört gözle beklediğini dile getirdi.

LUNA VE LUNC BÜYÜK DÜŞÜŞ YAŞADI !

Diğer yandan Terra Luna ekosisteminin iki ayrı tokeni de bu son gelişmeden olumsuz etkilendi. Yeni Terra Blockchain’i olan LUNA tokeni, hafta sonu işlemlerinden günün ilk saatlerine kadar %20’nin üzerinde değer kaybıyla 2 dolar sınırına geriledi. Terra Classic tokeni LUNC de son durumdan olumsuz etkilenirken son 48 saatte %30’a yakın düşüşle 0,00018 dolar bandına geriledi.

Kripto para piyasası da genel olarak baskı altında kalmaya devam ediyor. Toplam piyasa değeri hafta sonu işlemlerinde %3 gerilerken 915 milyar dolara indi. Bitcoin de hafta sonu boyunca düşüş ivmesini ettirdi ve günün ilk saatlerinde 18.700 dolar bandına kadar geriledi.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir