KRİPTO PARALARA MASTERCARD HAMLESİ!

KRİPTO PARALARA MASTERCARD HAMLESİ

Kripto para sektöründeki dolandırıcılık vakalarının küresel piyasalara göre çok daha yüksek olması yatırımcıların dikkatini çekmekte. Kripto para birimlerinin yatırımcıların anonim olmasına imkan sağlaması, bilgisayar korsanlarının sektöre rağbet göstermesine neden oluyor.

Bitcoin Dolandırıcılığı İle Mücadeleye Başladı!

CNBC’nin son paylaştıklarına göre Mastercard, bankalara ve kart hizmeti veren kuruluşlara kripto paralar ile yapılan dolandırıcılıklarla mücadelede yardımcı olacak yeni bir yazılım oluşturmayı amaçlamakta.

Crypto Secure olarak adlandırılan yeni yazılım, bir blockchain konsorsiyumu olan CipherTrace’ın da destekleriyle birlikte kripto para borsaları ile ortaklaşa bir şekilde çalışabilecek.

Zincir içinde gerçekleşen aktarımları hızlı bir şekilde tespit edebilecek olan bu güvenlik yazılımı, bu transferlerin bankalara ve kripto para borsalarına şüpheli olup olmadığını hızlı bir şekilde aktaracak.

DOLANDIRICILIĞI MİNİMUM SEVİYEYE GETİRMEK

Görsel verilerle donatılmış bu gösterge paneli, şüpheli aktarımların önüne geçilmesini sağlayarak kripto paralar için Bitcoin ve altcoin‘ler üzerindeki dolandırıcılık girişimlerini en aza indirmeyi amaçlamakta.

Özellikle şüpheli bulduğu işlemlerde sistemin kendisinin harekete geçmeyecek olması, sisteme bir saldırı gelmesinin önüne geçiyor.

Yalnızca kartı veren kuruluşa haber veren ve sadece o şirketin müdahale edebilmesini sağlayan Crypto Secure isimli blokchain yazılımı, sektörü çok daha güvenli bir hale getirebilir. Bitcoin için devletler nezdinde statüsüne ve imajına zarar veren bu dolandırıcılık hamlelerinin sona erebilecek olması, lider kripto para biriminin benimsenme oranını ciddi miktarda artırabilir.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir