Metaverse

Metaverse Nedir ?

Metaverse, sosyal bağlantıya odaklanan bir 3B sanal dünyalar ağıdır. Fütürizm ve bilimkurguda, genellikle internetin sanal ve artırılmış gerçeklik başlıklarının kullanımıyla kolaylaştırılan tek, evrensel bir sanal dünya olarak varsayımsal bir yinelemesi olarak tanımlanır.
Kaynak : Wikipedia

Daha fazla bilgi al

SANAL EVREN

Metaverse Arazileri Hakkında

2022 yılı itibari ile metaverse arazileri alım satımı hızlanmıştır.

Metaverse Arazi satın AL

Geleceğin Dünyası “METAVERSE” Nedir?

Sanal gerçeklik teknolojisinin geliştirilmiş hali olarak görülen metaverse, kurgusal evren olarak da tarif ediliyor.
            Metaverse kelimesi, “meta” (ötesinde anlam) ve “evren” kelimelerinin birleşimiyle meydana gelmiştir. Ayrıca Terim, Neal Stephenson’ın 1992 tarihli bilim kurgu romanı Snow Crash‘de ortaya çıktı.
            Metaverse’te insanların alışveriş yapabileceği, hizmetlere abone olabileceği, iş arkadaşlarıyla birlikte çalışabileceği, oyun oynayabileceği ve hatta çevresindeki görüntüyü kişisel zevklerine ve gereksinimlerine göre özelleştirebileceği paylaşılan 3D sanal bir ortam sunuluyor. Metaverse, insanın dijital alandan ziyade dijital dünyanın içine girmesine izin veriyor.
            Örneğin, kullanıcılar kendilerini bir hologram şeklinde başka yerlere yansıtabiliyor. Metaverse, kişinin sadece bakmak yerine içine girebildiği somutlaştırılmış bir internet gibi hayal edilebileceği belirtiliyor.
            Gerçeğe dayalı olacak metaverse’in, önceden oluşturulmuş sanal dünyalardaki karikatürize avatarların aksine kullanıcıların gerçek fiziksel çevrelerini dijitalleştirerek, birbirleriyle gerçek insan görüntüleriyle etkileşime girebilmelerine imkan sağlayacağı kaydediliyor.
            Metaverse kavramının The Matrix, Pokemon Go, Minority Report, Ralph Breaks The Internet, Black Mirror gibi sayısız film ile video oyununda tasvir edildiği biliniyor.
            Facebook yöneticileri, metaverse’i insanların oyun oynarken ya da araştırma yaparken birlikteymiş gibi hissedebilecekleri bir ortam olarak tanımlıyor.

METAVERSE HABERLERİ

En güncel metaverse ( Sanal Evren ) hakkında bilgiler ,  başlıklar , duyurular , alım satımlar , şirket haberlerini bulabilirisiniz.

METAVERSE OYUNLARI

METAVERSE NFT HABER