Metaverse ile Anıtkabir ziyareti

Metaverse-Anıktabir-Ziyaret-Köy-Okulları

Daha önce hiç Anıtkabir’i görmemiş köy okulu öğrencilerine Metaverse aleminde Anıtkabir ve Ata ziyareti gerçekleştirildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sosyal Sorumluluk Birimleri, eğitim gören köy okulu Kumcare Ortaokulu’ndaki öğrencilere artırılmış gerçeklik gözlükleriyle Anıtkabir’i gezdirdiler.

Köy okulu öğrencileri, Metaverse sayesinde Anıtkabir’i ilk kez gezme şansı buldu

ÇOMÜ İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü ve Sosyal Sorumluluk Derneği Başkanı. Dr. Hicran Özlem Ilgın bu geziyi şöyle anlatıyor:

“Telefonumda 360 derecelik bir Anıtkabir görüntüsünü Cardboard VR gözlüğümde açtım. Bu sayede öğrenciler Anıtkabir’i neredeyse iki buçuk dakika gezme fırsatı buldular.

Gözlüklerini takıp yolculuklarına başladıklarında her bir çocuğun yüzünde sevinç ve heyecan görüldü. Aslanlı yolu gören bir çocuk sevinçle bağırdı. Tepkileri görülmeye değerdi. Bazıları tekrar tekrar görmek istedi. “

Gelişen teknoloji ile birlikte her alanda yeni projeler ve uygulamalarla gündeme gelen Metaverse hakkından daha fazla haber ve güncel haber için Metaverse Haber sayfamızı takip edin.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir