MICROSTRATEGY’NİN BTC ZARARI GİDEREK BÜYÜYOR!

microstrategy-BTC-Zarar

Metaversenfthaber: MicroStrategy 2020 yaz zamanında toplu olarak BTC satın almaya başladığında, şirketin CEO’su Michael Saylor enflasyonun nakit parayı değersiz hale getireceğini vurguladığından BITCOIN aldıklarını dile getirmişti. O zamandan yana şirketin biriktirdiği BITCOIN’LER 1.5 milyar dolardan fazla değer kaybetti.

ŞİRKETİN TOPLADIĞI BTC ZARARI DEVAM EDİYOR

Teknik olarak düşüş, şirket satın aldığı BITCOIN’i satıncaya kadar ABD muhasebe kuralları gereği şirket için sadece kağıt üzerinde bir kayıp sayılır, ancak sonuçları vardır. MicroStrategy ikinci çeyrek sonuçlarını bildirdiğinde büyük olasılıkla önemli bir değer düşüklüğü yazacaklardır.

MicroStrategy’nin hisse senetleri perşembe günü sona eren çeyrek ile beraber %66 düştü ve BITCOIN’in %59 düşüşünü geride bıraktı.

Michael Saylor ise eleştirilere kulak asmıyor gibi görünüyor. Planına bağlı bir şekilde devam eden Saylor, on yıldan fazla bir süredir en büyük fiyat düşüşünü yaşamasına rağmen BITCOIN biriktirmeye devam ediyor. MicroStrategy’nin BITCOIN hazinesi ilk çeyreğin sonunda yaklaşık 5.9 milyar dolar değerindeydi. Haziran sonunda Bitcoin’in 18.900 dolar civarına inmesiyle şirketin hazinesinin değeri de yaklaşık 2.4 milyar dolara düştü ki bu  üç ay öncesine göre bile %58 kayıp demektir.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir