Musk Twitter Alımını Askıya Aldı

Elon-Musk-Twitter-Piyasa

Elon Musk dünyanın en zengin girişimcilerinden biri olarak yeni adımlar atıp geçtiğimiz günlerde Twitter’ı satın almasıyla gündeme gelmişti. Satın alma dünya çapında son derece etkili olurken, SEC ile paylaşılan bir raporda Musk, mali durumuyla ilgili birkaç sorunla karşılaştı.

Son dakikalarda yapılan duyurunun ardından Elon Musk, Twitter’ını satın almayı bir süreliğine askıya aldığını açıkladı.

Twitter anlaşmasını geçici olarak bir süreliğine askıya aldığını aktaran Elon Musk, sahte hesapların da gerçek hesapların sadece %5’lik küçük bir oranda olduğunu aktardı. Twitter için geçtiğimiz zamanlarda kimlik doğrulaması getireceğini açıklayan Elon Musk, sahte hesaplara savaş açtığı ve ortadan kaldırıp temiz bir Twitter istediğini düşünmüştük.

Rekor bir ücretle yapılan satış sonucu Twitter hisseleri hızla yükselmiş ve meme coinlerin değerlerinde de artış olduğunu görmüştük.

Twitter Hisseleri Ve Dogecoin Değer Kaybediyor!

Elon Musk’ın bu açıklamasının hemen ardından düşen Twitter hissesi, bugüne kadar %20’den fazla değer kaybetmiş görünüyor. Elon Musk tarafından desteklenen bir meme coin olan Dogecoin, iddiaların ortaya atılmasının ardından bugün rallisini sonlandırdı ve %7 düştü. Önümüzdeki birkaç saat içinde kritik bir döneme girebilecek DOGE, yatırımcılarının işini zorlaştıracak gibi görünüyor.

Elon Musk ve Twitter ikilisinin en güncel haberleri ve gelişmeleri için Teknoloji haberleri sayfamızı takip edin.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir