NFT’nin Türkçe karşılığı belli oldu

nft-Turkce

Yeni popüler teknoloji olan NFT’nin Türkçe karşılığı belli oldu. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç NFT'nin Türkçe karşılığının 'Nitelikli Fikri Tapu' olarak belirlendiğini açıkladı.

İngilizcede non-fungible token olarak geçen ve kısaltması NFT olarak kullanılan kelimeye Türkçe karşılık bulundu. Bulunan  yeni Türkçe adı Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç açıkladı.

nft-yeni-Turkce-isim

Takas edilemez jeton anlamında olan kelime, daha geniş kapsamıyla herhangi bir dijital eserin veya varlığın eşsiz olarak tescillenmesini ifade eden NFT, son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Her alandan yaygın olarak kullanılmaya başlanan bu yeni teknoloji Türkiye’de de oldukça fazla bir kitleye hitap etmeye başladı. Bunun üzerine aslında hala yabancı olduğumuz bu teknolojiyi daha da yaygın hale getirip Türkiye’de de yeni projeler üretmek için çalışmalar başlatıldı. Bu çalışmalara ilk adımı Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç NFT olarak bilinen bu teknolojiye yeni bir Türkçe isim koyarak attı.

NFT’nin Türkçe karşılığı ‘Nitelikli Fikri Tapu‘ olarak belirlendi.

Güncel NFT Haberleri için sayfamızı takip edin.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir