POPÜLER SOSYAL MEDYA PLATFORMU NFT PAZARINI DUYURDU!

Reddit-NFT-pazarı

Reddit, Blockchain altyapılı profil resimleri satın alma olanağı sağlayan NFT tabanlı avatar pazar yeri açıyor.

REDDIT , NFT PAZAR YERİNİ AÇIKLADI!

Reddit tarafından yapılan açıklamada NFT’leri satın almak için kripto para kullanılması gerekmediği, kredi veya banka kartıyla satış yapılacağını duyurdu. Satın alınan NFT’ler ise Reddit’in kendi dijital cüzdanında saklanabilecek.

Şirket, kullanıcıların sınırlı sayıda piyasaya sürülen NFT’leri satın alarak Reddit’te avatar olarak kullanımının yanında diğer platformlarda da kullanabilmek için lisans sahibi olacaklarını söyledi.

Reddit, NFT pazar yerini duyurmadan önce bu yılın başlarında profil resmi olarak Ethereum tabanlı NFT’lerin kullanımına yönelik test çalışmaları yapmıştı. Sosyal medya NFT basımı için Ethereum katman-2 çözümü olan Polygon ile anlaştı. Platform üzerinde basılan NFT’ler, Reddit uygulamasında dahili olan ve Vault adı verilen cüzdanda depolanabilecek.

İlk aşamada NFT avatarlar, CollectibleAvatars tarafından davetli alt dizininin üyelerin kullanımına sunuluyor. NFT satışı için açık artırma yapılmayacağı belirtilirken NFT’ler özelliğine göre 10 dolardan 100 dolara kadar farklı fiyatlarda satışa sunuyor. Reddit, özel satışların tamamlanmasının ardından önümüzdeki haftalarda avatar oluşturucu sayfası aracılığıyla platforma üye olan herkesin NFT satın alabileceğini belirtti.

NFT sektörüne yoğunlaşan son sosyal medya platformu olan Reddit, Instagram ve Facebook’un kısa süre önce NFT desteğini duyurmasının ardından geliyor. NFT sektörüyle ilgili diğer önemli bir gelişme ise Mayıs ayında dijital sanat koleksiyonunu piyasaya süren eBay’in geçen ay NFT pazar yeri KnownOrigin’i satın almasıydı. Bu gelişmelere bağlı olarak 2020 yılında oldukça popüler olan NFT sektörü, benimsenme konusunda yavaşlama görse de emin adımlarla ilerleyişini sürdürüyor.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir