RIPPLE CEO’SU TWITTER’DA SERT KONUŞTU!

RIPPLE CEO'SU TWITTER'DA SERT KONUŞTU!

Blockchain şirketi Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse, kısa bir süre önce Twitter’da kripto para dolandırıcılığı botlarının çoğalmasından şikayet etti.

DOLANDIRICILAR RIPPLE CEO'SUNU TAKLİT EDİYOR

En tanınan kripto para liderlerinden biri olan Ripple CEO’su Garlinghouse, bizzat kendisinin bu sahte hesapları halen bildirmesi gerektiğine inanamadığını ekledi.

Garlinghouse’un paylaştığı görselde, Twitter ekibine yaptığı ihbarın ardından ekiplerin söz konusu bot hesapları incelediği ve herhangi bir sorun görmediğine dair bir mail ekran görüntüsü yer alıyor.

ripple-ceo-twitter-aciklama.png

Ripple CEO’su, Twitter bot hesaplarının kendi adıyla tonlarca Tweet’e yanıt verdiğini belirtti.

Pazar günü, ünlü İspanyol vokalist Bertín Osborne’un resmi Twitter hesabı Garlinghouse’u taklit etmek üzere ele geçirilmişti. Bununla birlikte ünlü ismin hesabından çok sayıda dolandırıcılık içerikli Tweet atılmış ve saatler sonra duruma müdahale edilmişti.

Resmi devlet hesapları da dolandırıcılara karşı güvende değil. Eylül ayı başlarında Umman’ın Hindistan büyükelçiliğinin Twitter hesabı da bir Ripple dolandırıcılığını teşvik etmek amacıyla hacklenmişti.

Aynı ay içinde CoinDCX hesabının resmi Twitter hesabı da benzer bir şekilde ele geçirildi.

Garlinghouse tweet’inde diğer popüler kripto para şahsiyetlerinin de botlardan muzdarip olduğunu, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun taklitçilerin en önemli hedefleri arasında yer aldığını belirtti.

Garlinghouse, “binlerce” kişinin sosyal medyada dolandırıcılar tarafından dolandırıldığını iddia ediyor.

Ripple Garlinghouse ile sahte videoları silememesi nedeniyle video paylaşım devi YouTube’u mahkemeye verdi, ancak daha sonra davayı anlaşmayla sonuçlandırdı.

Yine ülkemizde yaşanan son gelişmede ise Haluk Levent’in liderlik ettiği Ahbap yardım kuruluşunun ikinci Twitter hesabı da bugün hackerlar tarafında ele geçirildi.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir