Rusya Merkez Bankası, Bitcoin ve Kripto Öneriyor!

Rusya-Kripto-Öneriyor

Rusya Merkez Bankası, ülkenin oldukça zorlandığı yaptırımlarla başa çıkmak için borsaların kripto para piyasasına girmeyi izin vermeyi önerdiği bildirildi.

Bu sayede, dijital varlık birimlerine yatırım yapmak için alternatif seçeneklere sahip yatırımcılar için kolaylık sağlamaya çalışıyor. Rusya, Ukrayna ile olan karışıklığı ve savaş hali nedeniyle Batı tarafından katı ekonomik yaptırımlara maruz kaldı. Bu nedenle ekonomik yönden oldukça zor zamanlar geçiriyor.

Yetkililer kripto ticareti teklifini destekliyor

Rusya Merkez Bankası bu teklifi dijital varlıklarla ilgilenen borsa, broker ve operatörle ilgilenen bir grupla yaptığı toplantıda öne sürdü. Moskova Borsası’nın bazı kuruluşları, Saint Petersburg menkul Kıymetler Borsası’nın ve diğer yetkililerin CBR temsilcileriyle gizlice görüştü. Tüm tarafların devlet tarafından oluşturulan yasalar dahilinde dijital varlıkların ticareti yapma planlarının olduğu açıklandı.

Rus hükümeti kapsamlı kripto düzenlemesini hayata geçirmeyi düşünüyor. Kommersant, toplantıya katılan finans sektörlerinden olan kişilerin önerilen fikri desteklediklerini açıkladı. Bu teklifle birlikte dijital varlıkların kullanımının artması bekleniyor. Moskova Borsası Yetkilileri bu fikri ekonomik krizden kurtulmak için bir çözüm kaynağı olarak gördüler ve beğendiler. Yetkililer üzerlerine düşün görevleri yapacaklarını belirttiler.

Rusya yaptırımlardan kaçınmak için kriptoyu kullanacak mı?

Rusya Merkez Bankası’nın, ticaretlerini borsa modeline dönüştürerek dijital varlıklara yönelmesi muhtemel bir seçenek. ABD hükümeti, diğer ülkelerle birlikte Rus ekonomisini yaptırımlar yaparak tamamıyla yerle bir etmeyi planlıyor. ABD, Rusya’nın kripto para madenciliğini geliştirmek için doğal kaynaklarında faydalanabileceğini söyledi. Uygulanan yaptırımlarla baş etmek için kripto para madenciliği süreci başlatabilir ve bunu çeşitli şekillerde kullanabilir.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir