Savunma sanayii ilk metaverse fuarını düzenlenecek

Savunma-Sanayi-Metaverse-Fuar

SAHA İstanbul teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte ve ilklere imza atmaya devam etmektedir. Geçen yıl, dünyanın ilk hibrit savunma ticaret fuarına ev sahipliği yapan kuruluş, bu ilk Metaverse endüstri fuarı için hazırlandı.

Dünyanın ilk Metaverse Fuarı‘na SAHA İstanbul ev sahipliği yapıyor. Savunma sanayii alanında  fuar hazırlıkları devam ediyor.

Havacılık ve uzay endüstrisine yönelik bir ticaret fuarı olan SAHA EXPO Savunma’nın bu yılki tarihleri ​​açıklandı. Fuarlar fiziki ve sanal olarak düzenlenmektedir.

Metaverse ile Mesafeler ortadan kalkıyor

SAHA İstanbul Genel Sekreteri İlhami Keleş şunları söyledi: “25 Ekim’de fiziki olarak gittikten sonra 1 Kasım’dan itibaren Metaverse’de üç ay boyunca yapacağız. Bu, dünyada bir ilk olacak. Yani savunma sanayi yine dünyanın ilk Metaverse savunma sanayi fuarı olacak.” açıklamalarında bulundu.

Fuara gidemeyenler daha sonra Metaverse’deki avatarları ile fuara katılabilecekler.

Altyapıyı yerli şirket ASELSAN sağlıyor

Program yöneticisi Aydanur Toker Özel de şunları söyledi:

 “İnsanların etkinlikler düzenlemesine, tanışmasına, ürünleri tanıtmasına, birbirleriyle etkileşime girmesine ve kartvizitleri ve sohbetleri paylaşmasına olanak tanıyan modüller de var.

 Üstelik 3D Metaverse dünyamızda, insanlar bunu avatarları aracılığıyla etkileşimli olarak yapabilirler.”

İlk Metaverse Sanayi Fuarı’nın dijital altyapısı ASELSAN iştiraki Bites tarafından hazırlanıyor. Yerel bir şirket bu fuar için bir Metaverse platformu kurdu.

 Fiziki olarak 25 Ekim 2028 tarihinde gerçekleştirilecek olan fuar, 1 Kasım 2022 ile Şubat 2023 tarihleri ​​arasında Metaverse ortamında gerçekleştirilecektir.

Metaverse ile Anıtkabir Ziyareti haberimiz de ilginizi çekebilir.

Daha fazla Metaverse Haberleri için takipte kalın.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir