Sri Lanka Ekonomik Krizden Bitcoin ile Kurtuluyor

bitcoin-sri-lanka-ekonomi

Sri Lanka büyük çapta bir ekonomik krizle baş etmeye çalışırken ülke genelinde Bitcoin kullanımı ciddi derecede bir artış gösterdi. Sri Lanka para birimi dolar karşısında tarihinin en düşük seviyesini gördü. Ülke ekonomisi borç ödemeleri, protestolar ve siyasi olaylar yüzünden çökmüş durumda. Bu yüzden Sri Lanka maliye bakanı istifa etti. Ülke, yüksek enflasyonun yanı sıra gıda ve enerji kıtlığı sorunu da yaşamaktadır. Ülkenin merkez bankası başkanı Ajith Nivard Cabraal da dahil çoğu hükümek bakanları istifa ediyorlar. Maaliye bakanı yerine gelen Ali Sabry, görevi aldıktan 24 saat sonra istifa etti. Ülke bu durumu düzeltmek için yeni çözüm arayışında ve bu çözümü Bitcoin’de bulmayı deniyorlar.

Ülkenin para birimi düşmeye devam ediyor ve yakın zamanda uluslararası tahvil ödemeleriyle karşı karşıya kalacak. Bu ödemeler ülkeyi daha da zor bir duruma sokacak gibi görünüyor.

Bütün bu kargaşanın ortasında, Sri Lanka’daki Bitcoin hacmi giderek artıyor. Ülkenin para birimi şu anda BTC’den 12.685.329 daha düşük. Ekonomik sorunlar yaşayan ülkelerin Bitcoin(BTC) ticareti yapmaya başlamaları ve çözümü Bitcoin’de aramaları daha önce gördüğümüz bir durum. Aynı durumu Venezuela ve Arjantin’de de görmüştük.

Bozulan ekonomilerini düzeltmek ve enflasyondan kaçmak için kripto para birimine yönelmişlerdi. Ekonomide zor durumlar durumlar ortaya çıktığında, kripto para birimi riskten korunma aracı olarak kullanılabilmekte ve ailelerin temel ihtiyaçlarını satın almasında yardımcı olabilmektedir.

Kripto para haberleri için metaversenft haber sayfamızı takipte kalın.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir