Terra UST Tamamen Silindi

Terra-UST-Çöküş

Terra, LUNA ve stablecoin UST ile ağını 24 saat içinde iki defa durdurduğunu açıkladı. Binance ve diğer kripto para borsaları yaşanan sorun ve %99 oranındaki değer kaybının ardından LUNA ve UST işlemlerini sistemden kaldırdı. Binance sadece BUSD cinsinden işlem yapılmasına olanak tanıyor. Ancak ilerleyen saatlerde bunun da kaldırılması bekleniyor. Çünkü ağ sıfırlanıyor bu yüzden tokenin tamamen dolaşımdan çıkası bekleniyor.

Terra’da yaşanan kriz, algoritmik stablecoin’i UST’nin ABD dolarından ayrılmasıyla tetiklendi. Büyük hacimde LUNA basarak sabitleyiciyi eski haline getirmeyi hedefledi ancak başarılı olamadı. UST bir dolar sabitinde tutunamadı. Terraform SEO’su Kwon ve diğerleri UST üzerindeki satış baskısını hafifletmeye çalışırken LUNA’nın dolaşımdaki arzı 40 milyarı aşıyordu. Bunun yanında bu kadar fazla arz varken neredeyse hiç talep yoktu. Ancak artık bunların artık bir önemi kalmadı.  

Son 24 saat içinde bile LUNA, UST alımı yapan birçok yatırımcı ciddi anlamda mağdur oldu. Bu mağduriyetin giderilmesiyle alakalı birçok yöntem konuşulsa da Terraform ekibine artık bir güven kalmadı.

LUNA ve UST ile ilgili yeni gelişmeler olduğunda Kripto Haberleri sayfamızdan paylaşacağız. 

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir