Tesla, elindeki Bitcoin’in değerini açıkladı

tesla bitcoin

Elektrikli araç üreticisi Tesla, şirketin elindeki Bitcoin miktarının net değerinin 31 Aralık itibariyle 1,99 milyar dolar olduğunu belirtti.

Elektrikli araba sektörünün bir numarası Tesla, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa komisyonu’na (SEC) yaptığı açıklamada şirketin dijital ortamda varlık yatırımlarının, karlılık düzeylerini söyledi.

2021’in ilk zamanlarında 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımı yapan şirket, 2021’in sonunda elinde olan Bitcoin fiyatının 1,99 milyar dolar olduğunu açıkladı. Bir ara elindeki Bitcoin’lerin bir bölümünü çıkaran firma bunda 100 milyon dolardan fazla kar elde etmişti. Tesla kripto para yatırımlarına devam etmektedir.

Tesla daha önce Kripto Para üzerinden ödeme kabul ettiğini söylemişti. Daha sonra karar değiştirerek attığı tweet ile belli şartlar gerçekleşirse ancak ileri tarihlerde Bitcoin ile ödemeyi kabul edebileceklerini söyledi.

Twitter sosyal medya hesabından sık sık şirket ve kripto paralar hakkında paylaşımlar yapan Elon Musk, 2018’de açılan bir davadan sonra SEC ile anlaşma yaparak atacağı tweetlerin avukatların kontolünde yayımlanmasını kabul etmişti

Güncel haberler için metaversenft haberi takip edin.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir