Türkiye’nin Tatil Noktaları NFT ile Tanıtılacak

NFT-Tatil-Yerleri-Türkiye

Son iki yılda hızla gelişmekte olan NFT, kısaca sanat eserlerinin değiştirilemez dijital varlıklara dönüştürülmüş halleridir. Verilere göre NFT pazarı son iki yılda 10 kat büyümüş ve bu süreçte Türkiye’deki NFT toplulukları önemli rol oynamıştır. Bu alanda öncü olan markalar yeni bir NFT projesine imza attı. Bir seyahat acentesi, sevilen tatil yerlerini Star Wars temalı NFT’lere dönüştürüp bunu tüm dünyaya tanıtmayı başardı.

Star Wars Temalı Bungalov Evleri ve Motoryatlar NFT’ye Dönüştürüldü

NFT pazarının bu yıl 26 milyar dolarlık bir hacme ulaşması bekleniyor. Türkiye Cem Yılmaz, Refik Anadol, Selçuk Erdem, Ecem Dilan Köse gibi başarılı sanatçılar tarafından başlatılan NFT projeleri, geniş çaplı toplulukların ve markaların da dikkatini çekmeyi başardı. Bu markalara son olarak da bir seyahat acentesi eklendi. Türkiye’nin en önemli turizm yerlerini tanıtmak için bungalov ve kiralanabilir gemileri Yıldız Savaşları (Star Wars) temalı NFT’lere dönüştürülerek dünyanın en büyük NFT pazarı olan OpenSea platformunda sergilendi.

Proje kapsamında “Bugün Nereye Gidelim” platformu sevilen bilim kurgu serisi Star Wars filminin karakter ve sahnelerinden ilham alarak sevilen turizm rotalarını NFT’ye dönüştürdü. Konuyla ilgili “Bugün Nereye Gidelim” platformunun kurucusu İlker Kulaksız “Türkiye’nin tatil platformu olarak, hayata geçirdiğimiz NFT projemizle özlediğimiz tatil aktivitelerini yenilikçi bir konseptle bir araya getirmeyi amaçladık. Bu kapsamda bungalov, kiralık villa, tiny house tatil seçeneklerini ve kiralanabilir motoryatları, Star Wars serisinin öne çıkan karakter ve sahneleriyle birleştirerek etkileyici kolajlar ürettik. Bu kolajları dünyanın en büyük NFT pazarı OpenSea’de sergiliyoruz” dedi.

“Turizm rotalarının tanıtımını amaçlıyoruz” diyen Kulaksız NFT konseptini önemseyen markalar için birçok fırsat olduğunu da belirtti. İlker Kulaksız sözlerine şu şekilde devam etti: “Ülkemiz Muğla, Kaş, Fethiye, Bodrum, Marmaris gibi onlarca eşsiz tatil destinasyonuna ev sahipliği yapıyor. Biz de bu bölgelerde bungalovlarla, kiralık yatlarla, müstakil evlerle hizmet veriyoruz. Özellikle genç müşterilerimizle bağlılığımızı artırabilmek için duyurduğumuz projemizle, bu doğal güzelliklerin, tatil seçeneklerinin ve hizmetlerimizin yaz aylarıyla birlikte daha çok kişiye yaratıcı bir yolla ulaşabilmesini hedefledik”.

Güncel NFT Haberleri için sayfamızı takip edin.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir