YATIRIMCILARIN BİLGİLERİ SIZDIRILDI!

Yatırımcı-Bilgi-Sızdırıldı-Binance-CEO-CZ-Veri-Satılık

Binance CEO’su Changpeng Zhao Pazar günü, binlerce sızdırılmış ikametgah bilgilerinin artık dark web’de satılık olduğuna dair bir uyarı paylaştı. Ayrıca, yatırımcıları ve verilerini art niyetli kişilerden korumak için gelişmiş güvenlik önlemleri çağrısında bulundu.

BINANCE CEO’SU CZ KONUŞTU : BİNLERCE VERİ SATILIK!

Kripto para piyasasında CZ olarak bilinen CEO’ya göre, bir Asya ülkesinde bir milyarın üzerinde vatandaşın kayıtları dark web’de satılmaya başladı. Sadece adlar ve adresler değil, aynı zamanda ulusal kimlik, polis ve tıbbi kayıtlar da dahil olmak veriler paylaşıldı. CZ, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Kripto-Para-Borsa-Binance-CEO-CZ-Twitter

CZ, ÜLKENİN İSMİNİ AÇIKLAMADI

Ülkenin ismini açıklamasa da, sızdırılan verilerin büyük olasılıkla “bir devlet kurumu tarafından bilgilerin “Elasticsearch” dağıtımındaki bir hatadan” kaynaklandığını ifade etti. CZ, “hack algılama/önleme önlemlerine” ve “güvenlik önlemleri” geliştirmesi çağrısında bulundu. Bunların yanı sıra CZ, dünyanın en büyük kripto para birimi borsalarından biri olan Binance’in “potansiyel olarak etkilenen kullanıcılar için doğrulamaları zaten hızlandırdığını” paylaştı. Bu, bir Elasticsearch sunucusu nedeniyle hassas müşteri verilerinin çevrimiçi olarak sızdırıldığı ilk sefer değil.

Geçen ay, bir güvenlik ürünü tavsiye hizmeti olan Safety Detectives’teki araştırmacılar, Malezyalı bir yazılım satıcısı olan Storehub tarafından işletilen bir Elsticsearch sunucusunda açığa çıkan yaklaşık bir milyon müşteri kaydı keşfetti.

Güvenlik uzmanları, açıkta kalan StoreHub sunucusunu “herhangi bir parola koruması veya şifreleme olmadan açık bırakılmış” olduğunu söyledi. “Potansiyel olarak binlerce restoran ve perakende mağazasının yanı sıra çalışanları ve yaklaşık 1 milyon müşterisinin bilgilerini tehlikeye attığını” da sözlerine ekledi.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir