Yeni LUNA da Hayal Kırıklığına Uğrattı

Yeni-Luna-Coin-Terra

LUNA Coin‘in son dakika gelişmeleri yatırımcıların gündeminde. Terra Luna coini, geçtiğimiz zaman içinde 100 dolardan 40 sente düştüğü için kripto para piyasasında deprem etkisi yarattı. Piyasa keskin bir şekilde düştükten sonra Bitcoin ve altcoinler de değer kaybetti. 12 Mayıs’ta 26 bin 700 dolara düştü ve 1,5 yıl önce dibe vurdu, Binance LUNA ve UST ticaret çiftlerini kaldırdı. Kripto para piyasasına geri döndüğümüzde, Terra 2.0 19.53$’a yükseldi ve saatler sonra 4.39$’a düştü ve 5.9$’da sabitlendi.

Luna Coinde Neler Oluyor

Son birkaç günde neredeyse %100 değer kaybeden Luna coin, piyasanın sarsılmasına neden olurken, Bitcoin ve altcoinlerin de keskin bir şekilde düşmesine neden oldu. Terraform Labs CEO’su Do Kwon tarafından yönetilen Terra 2.0 ağı uygulandı ve cumartesi günü 19,53 dolara yükselen yeni Luna, birkaç saat sonra 4,39 dolara düştü ve ardından 5,90 dolarda sabitlendi.

BİNANCE TERRA 2.0 TOKENİNİ 31 MAYIS'TA LİSTELEYECEK!

Tüm kripto topluluğu Terra LUNA coin fiyaskosunun takip ediyor. Terra coinin 100 dolar seviyelerinden 40 sente kadar gerilemesiyle birlikte tüm sistem sarsıldı ve yatırımcılar milyarlarca dolar para kaybı yaşadı.

İlgili varlıklar Bybit, Kucoin ve Huobi gibi büyük borsalarda işlem görmeye başladı bile. Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance, salı günü Luna’yı ticarete açacağını da duyurdu.

Terra’nın yerel para birimi LUNA da UST’ye bağlandığında, yatırımcılar toplam 60 milyar dolar kaybetti. İlk projenin arkasındaki bazı kurumlar ve geliştiriciler geçen hafta Terra ağını hayata döndürmeye karar verdi. Ancak tartışma sonucunda Terra 2.0 adı verilen ağda UST değil sadece LUNA uygulandı.

30 Mayıs itibariyle, yeni LUNA dünya çapında 13 borsada işlem gördü. İlk olarak 28 Mayıs’ta işlem görmeye başladı. O gün, ticaret 17.8 $ değerinde başladı. Keskin bir şekilde düşmeden önceki gün 19,54 dolara kadar yükseldi. Yeni Luna, 28 Mayıs’ta 3.63$’a düştükten sonra bugün 6.45$’a yükselerek kayıplarının bir kısmını geri aldı. Ancak şu ana kadar listenin başında gelenler iki günde %67 kaybetti.

Metaversenfthaber.com Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir. Metaverse Haberlerimizi web sitemizden, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir